Tüm Bürokratlar’dan KKTC temasları

Tüm Bürokratlar’dan KKTC temasları

ABONE OL
Ağustos 29, 2021 13:58
Tüm Bürokratlar’dan KKTC temasları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜMBİFED üyeleri yavru vatan KKTC’de yatırım planlamaları ile mevcut sorunların çözümü konusunda ticari fikir alışverişlerinde bulundu.

Yüksel ERCAN (İGFA) – İstanbul’da seçkin iş insanları, bürokratlar ve akademisyenlerin iş birliği ile kurulan Mehmet Hüsrev başkanlığındaki Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu’nun (TÜMBİFED) Yönetim ve Danışma kurulu üyelerinden oluşan heyet, KKTC’de 27-28 Ağustos 2021 tarihinde başta Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Prof.Dr. Erhan Arıklı olmak üzere Meclis Başkanı, Dışişleri Bakanı ve bakanlarla son derece verimli görüşmeler gerçekleştirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilen ziyaretlerde, heyet KKTC Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Prof. Dr.Erhan Arıklı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu,  Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ve diğer bakanlar tarafından ağırlandı.

Ziyaretler ile ilgili açıklama yapan TÜMBİFED başkanı Mehmet Hüsrev, başta KKTC Başbakan Yardımcısı ve devlet erkanının sıcak karşılamasına teşekkür etti. Ada’da yatırım planlamaları ile mevcut sorunların çözümü konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Hüsrev, gerçekleştirilen ziyaretlerde sosyal ve kültürel çalışmaların geliştirilmesi gerektiği, spor, sanat, sağlık, gastronomi, çevre ve benzeri alanlarda karşılıklı çalışmaların yapılabileceği yönünde görüşler paylaştıklarını söyledi.

“KARŞILIKLI İLİŞKİLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

TÜMBİFED Başkanı Mehmet Hüsrev, Türkiye Cumhuriyeti yönetimi, Türk halkı ve Türk iş dünyası ile öncelikli ve tercihli ilişkilerini sürdürmeye kararlı oldukları yönünde de görüşler ifade ettiklerini belirterek, “KKTC yönetiminin Türkiye’den gelecek yatırımcılara en üst düzeyde kolaylık gösterilmesi konusundaki tutumlarını da takdirle karşılıyoruz” dedi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.