DOLAR 8,70630.74%
EURO 10,40680.9%
ALTIN 497,210,62
BITCOIN 3030304,52%
Ankara
25°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Hoş Görmeli

Hoş Görmeli

ABONE OL
Kasım 21, 2018 18:29
Hoş Görmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kimsesizlikten bir kimse arayanı, fedakârlık eden adanmışlık ehlini, çaba harcayıp hakkıyla elde ettiği başarıların tadını çıkaranı hoş görmeli dostlar. Kıskançlık yolundan gidenlerin ayağına muhakkak çalı dolaşacaktır. Esprilerin altına gizlenen fesatlık kurşunları masum insanlara isabet etmez. Ne yapar eder, döner, sahibinin başına saplanır. Güzel düşünenler ve yardımsever insanlar yabancıları bile tebessümle karşılarlar. Günün modası çomak sokmak olmuştu bi aralar. Dürüst insanlar sayesinde kimse oralı olmadı da kalktı gitti gündemden.

Kindarlığın evveli kıskançlıktır. Hoşgörüyü aradan çıkarır. İlk icraatı bahane mantığıyla bir liste hazırlamaktır. Yerse tabi biri. Yeni nesil çok umut veriyor inanın. Her birini gözlemleme şansımız olduğundan geçmişte bizleri oyalayan zararlı insanları belgesel diye izlettirecekler, belli şimdiden.

Önümüzdeki yıllarda her şeyde olumluluk ön planda olacaktır. Bahanenin yerini icraat, yanlışta ısrarın yerini tam kapasiteli bir istikrar alacaktır. Bunun formülünü gençlik çoktan ezberledi bile. Sevgi, dürüstlük ve merhamet gibi güçleri var onların.

Fukara çocuğu diye lafı dinlenmeyenler günü geldiğinde bir imza için seni pervane gibi döndürecektir peşinde. Kariyeri olmadığı için bir cümle dahi ettirilmeyenlere kendi işini gördürmek için pişmanlık gizleme rolleriyle çekinerek yaklaşacaksın. Malı mülkü olmadığı için selam bile vermediğin yetim önce büyüyüp feleği utandıracak daha sonra senin rehinli mallarını misliyle ödeyip sana iade edecektir.

Araban çökmesin diye durup almadığın yaya bir gün seni sıkıştığın araçtan kurtaracaktır. Zaman kuvvetli bir değişim aracıdır. Ne hünerli ellerin aylarca uğraşıp yapamadığını bir anda yapıverir.

Değişen zamanla birlikte nefret sevgi hurdalığına, kibir tevazu ardiyesine, fesatlık hazım deposuna, ön yargılar da hoşgörü sandığına kapatılacaktır. Geriye ise bütün bu olacaklara inanmayıp hadi oradan diyenler olanlardan ders alıp sadece izlemekle yetinecektir.

Gün o ki geldi çattı, herkes şapkasını önüne koyup düşünecek. Dün aka kara diyenler renk körlüğünün ne olduğunu anladılar sanırım. Gün seçme günü değil, gün düne bakıp yarına umutla bakma, adım atma günüdür. Genç nesil bunu gördü ve olumsuz gidişten fırsatlar yaratmayı başardılar gibi. İyi değerlendirdikleri taktirde birlikten kuvvet doğar bilinciyle ayrı ayrı görüşten,ayrı ayrı memleketlerden de olasalar birlikte kazanmayı,birlikte paylaşmayı, yardımseverliği içlerine çekerek tadını çıkarmaya başladılar bile.

Bu güzel bir gelişme, devamı ve yaygınlaşması için başlıkta ve altında belirtildiği gibi hoş görü geleceğe dair önemli bir kavramı gözler önüne seriyor ki olması gerekende budur. Bu kavram ve hoşgörü gelecek nesile bir ışık olarak yansımalı, kutuplaşmanın,sen ben kavgasının önüne set olmalı. Siyaset ikinci plana itilip, kimin ne düşündüğüne değil ne yaptığına bakmalı. Birleştiriyor mu.! Ayrıştıryor mu? Gelecek ne gördüğüne değil ne yaptığına,neler yapacağına bağlı. Dur düşün karar ver. Yarınlar senin,benim, Hepimizin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.