fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3634
  %1,01
 • EURO
  10,1469
  %0,59
 • ALTIN
  493,22
  %0,84
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Yıkıp Yerine Yenisini Yapmak

Yıkıp Yerine Yenisini Yapmak

Yerel yönetime, Akyurt’ta hangi sorunu dile getirirsen getir, hemen müteahhitlik duygusu baş gösteriyor. Bir dönem sürekli olarak “Akyurt şantiye halinde” diyerek bu gururu defalarca açıklamalarıyla paylaşmışlardı.

Akyurt Devlet Hastanesi 2014 yerel seçimleri öncesinde belediye başkan adayları tarafından dile getirilmiş, iktidar partisi tarafından seçim mitinginde “Akyurt’a yeni hastane yapacağız” sözü verilmişti.

Halbuki, Akyurt Halkı hastanenin yerinden, binanın renginden, biçiminden, diğer tüm özelliklerinden rahatsız değil. Bina olarak yeterliliğe sahip olan ve 2001 yılında 50 yataklı olarak tam teşekküllü hizmet vermeye başlayan hastane zamanla sadece adı hastane olan bir beton yığınına dönüştü.

Bugün yeniden inşa edilmesi planlanan ancak somut bir adım atılmayan hastanenin yapıldığını ancak yine gerekli teçhizata ve doktora sahip olmadığını varsayalım ne değişecek?

Evet 2014’ten bugüne hastanemizde kimi değişikliklere gidilse ve iyileştirme yapılsa da hala Akyurt için yeterli değil, ancak bunun sorumlusu binanın kendisi değil. Yeni bir alana yeni bir hastane binasına ihtiyaç yok. Kaldı ki planlanan hastane de şimdiki hastaneden kat ve kat büyük olmayacak.

Kızık Göleti gündeme getirildiğinde de aynı tepki verildi, “Ganinin Ağıla gölet yapacağız”, Dolay Mevkii olarak bilinen alan doğal mesire bölgesiyken yine betonlaşma baş gösterdi, “Mesire Alanı İnşa Edeceğiz” denildi. Ganinin Ağıl inşaat halinde zaman gösterecek ancak mesire alanının hastanemiz gibi içi doldurulamadı. Mesire alanını gezdiğinizde inşaat atıklarını, çöpleri görürsünüz, sanki belediye yapıp terk etmiş gibi bir havası var, birde betonların güvenliği için bekleyen güvenlik personeli var.

Binalar çözüm değil; binalar ve yeni projeler arazi rantı sağlayabilir ancak toplumun ihtiyaçlarına içini dolduramadığınızda katkı sağlamazlar.

Akyurt’a bina olarak yeterliliğe sahip yeni bir hastane yapılsın, bir değil, birkaç mesire alanımız olsun, birden fazla göletimiz olsun. Ama sadece adıyla değil, verilen hizmetle de kendinden söz ettirsin.

Daha iyi olmaz mı sizce?

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI İÇİN TIKLAYIN.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı