fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4795
  %1,02
 • EURO
  10,2821
  %1,17
 • ALTIN
  508,69
  %0,39
 • BIST
  1.454
  %-0,45
Yenimahallelilerin kaynakları emin ellerde

Yenimahallelilerin kaynakları emin ellerde

Yenimahalle Belediyesi, gereksiz harcamalardan uzak, ilçe sakinlerinin kaynaklarını verimli kullanarak ekonomik dar boğaza meydan okuyor. Gereksiz harcamalar konusunda bürokratlarını uyaran Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Kamunun parasını kullandığımızı unutmadan, iki kere düşünüp karar vermeye devam edeceğiz. Hayali projelere prim vermeyip, gelir durumumuza göre harcama yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Hesap verilebilir bir düzen sağlamalıyız

Göreve geldiği ilk günden bu yana halkın yararlanabileceği projeleri geliştirmek için çalıştıklarını anlatan Başkan Yaşar, “Bu çizgiden ödün vermediğimiz için Ankara’nın en güçlü ilçe belediyelerinden biri haline geldik” dedi. Gereksiz harcamalar konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini anlatan Başkan Yaşar, “11 yıldır ayakları yere sağlam basan, gerçekçi, halka dokunan projeleri hayata geçirdik. Halkın parasını kılı kırk yararak harcadık. Bu sene de bu kararlılığımızdan taviz vermeden çalışmaya devam ediyoruz. Belediye gelirleri düştü, giderler ise arttı. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya devam edeceğiz. Hayali projelere prim vermeyeceğiz. Gelir durumumuza bakıp dikkatli harcama yapacağız. Kamunun parasını harcadığımızı unutmadan, iki kere düşünüp karar vereceğiz. Yenimahalle Belediyesi bu çizgiden ödün vermediği için Ankara’nın en güçlü ilçe belediyelerinden biri haline geldi. Bu şekilde çalışmayan belediyeler ise borç batağına sürüklenmeye devam ediyor” diye konuştu.

Yaşar, “Vatandaşımızın büyük sıkıntı yaşadığı şu süreçte, bizlerin vatandaşın parasını çarçur etmeye hakkımız yok. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Hepimiz israftan kaçınmalı, tasarruf etmeliyiz. Tasarrufa devam etmeli ve iyi denetlemeliyiz. Hesap verilebilir düzeni sağlayamadığımız sürece, başarılı olma ihtimalimiz yok” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yenimahalle

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı