fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5455
  %0,90
 • EURO
  10,3692
  %0,99
 • ALTIN
  511,01
  %0,57
 • BIST
  1.445
  %-0,65
MHP’li Belediye Meclis Üyeleri de İstifa Etti

MHP’li Belediye Meclis Üyeleri de İstifa Etti

Referandum öncesi İl ve ilçe teşkilatlarında görevden alma ve istifaların sürdüğü Milliyetçi Hareket Partisi’nde Akyurt’tan bir istifa haberi daha geldi. MHP’li Belediye Meclis üyeleri Hüdai Yağcı ve Yavuz Kök de partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

MHP’li muhalifler Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ’ı destekleyen isimlerin görevden alındığı Milliyetçi Hareket Partiisi’nde referandum sürecinde de istifa ve görevden almalar devam ediyor.

Bir süredir, MHP Akyurt İlçe Yönetim Kurulunun partideki muhalif hareketin yanında yer aldığı gerekçesiyle görevden alınacağı söylentileri dolaşırken, İlçe Başkanı Selami Ünür istifasını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

“Bugüne kadar birlikte hareket ettik”
MHP Akyurt İlçe Eski Başkanı Selami Ünür’ün ve yönetiminin istifasını duyurmasının ardından MHP’li Akyurt Belediye Meclis üyeleri de Ankara İl Başkanlığı’na istifalarını sundular. Meclis Üyeleri Yavuz Kök ve Hüdai Yağcı istifa dilekçelerinde “İlçe yönetimimizle bugüne kadar birlikte hareket ettik, gördüğüm lüzum gereği Meclis üyeliği görevime bağımsız olarak devam edeceğim” ifadelerini kullandılar.

“İstifa Sebebimiz ‘Hayır’ “
İlçe Eski Başkanı Selami Ünür, Meclis üyeleri Yavuz Kök ve Hüdai Yağcı ortak bir açıklama yaparak istifa sebeplerinin “parti içerisindeki duruş” ve referandumdaki “HAYIR” tercihleri olduğunu dile getirerek: “İstifa sebebimiz parti içindeki duruşumuz ve 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda “HAYIR” diyeceğimizdir. Bizlerin bu kararı almamızdaki neden parti üyesi ve partiye gönül veren insanlarımızın çoğunluğunun bu şekilde düşünmesidir” ifadelerini kullandılar.

Belediye Meclisi’nde 3 üyesi bulunan MHP’de istifaların ardından bu sayı bire düştü. Bünyamin Türkcan meclis üyeliği görevini partili olarak sürdürmeye devam ediyor. Akyurt’ta MHP’li muhalif isimlerin nasıl bir yol izleyeceği ise merak ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı