fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3227
  %0,11
 • EURO
  10,0223
  %0,27
 • ALTIN
  478,87
  %0,27
 • BIST
  1.420
  %0,26
İlçe Merkezine İtfaiye Kurulacak

İlçe Merkezine İtfaiye Kurulacak

Çubuk Yolu üzerinde bulunan Akyurt İtfaiye Grup Amirliği’nin ilçe merkezinde yaşanan yangın olaylarında hızlı bir şekilde müdahalede bulunamaması vatandaşların tepkilerine neden oluyordu. Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye daire başkanlığı ilçe merkezine istasyon kurulması için harekete geçti.

ÇUBUK yolu üzerinde yer alan Akyurt İtfaiye Grup Amirliği’nin ilçede meydana gelen yangın olaylarına hızlı bir şekilde müdahalede bulunamaması vatandaşların tepkilerine neden oldu. İtfaiyenin yaklaşık 30 dakika içerisinde müdahalede bulunabilmesi nedeniyle yangın olayının yaşandığı alanlarda ağır hasarlar meydana geliyordu.İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN ARSA TALEBİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yaşanan yangın olaylarına erken müdahalede bulunabilmek amacıyla Akyurt Belediyesi’nden arsa talep etti.

Yapılan yazılı talepte “Akyurt İlçemizde ilçe yerleşkesine yakın bölgede itfaiye istasyonumuz bulunmaması sebebiyle bölgede olması muhtemel olan itfai olayların müdahale sürelerini etkileyeceğinden vatandaşın uğrayacağı can ve mal kayıplarını artırma ihtimali üzerine yeni hizmet binası yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda yapılan araştırmalar neticesinde mülkiyeti Akyurt Belediyesine ait olan 860 ada 1 parselin (1169 m²) itfaiye kullanımına uygun olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu parselin kullanımının “İtfaiye Alanı” ‘na çevrilerek tarafımıza tahsisisin yapılması” ifadelerine yer verildi.

İmar Planında “Belediye Hizmet Alanı” olarak ayrılan alan talep üzerine Akyurt Belediyesi tarafından 2 yıl içerisinde inşaatı tamamlanması şartıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na 25 yıl süreyle tahsis edildi.İnşaa çalışmalarının ne zaman tamamlanacağına dair ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akyurt itfaiye

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı