Bursa’da kadınlar için kulüpler buluştu

Bursa’da kadınlar için kulüpler buluştu

ABONE OL
Kasım 29, 2021 11:12
Bursa’da kadınlar için kulüpler buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uludağ Soroptimist Kulübü ve Bursa Soroptimist Kulübü üyeleri ortak dostluk toplantısında buluştu.

BURSA (İGFA) – Uludağ Soroptimist Kulübü ve Bursa Soroptimist Kulübü 27 Kasım Cumartesi günü Altın Ceylan’da dostluk toplantısında buluştu. İki kulüp arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi ve kulüp üyelerinin birbirlerini daha yakından tanımalarını amaçlayan toplantıya iki kulübün yönetim kadroları ve üyeleri katıldı.

Açılış konuşmalarını Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF) Başkan Yardımcısı Muammer Durak ve 2010 -2012 TSKF Başkanı Şenay Önder’in yaptığı toplantıda söz alan Uludağ Soroptimist Kulübü Başkanı Rüyam Küçüksüleymanoğlu ve Bursa Soroptimist Kulübü Başkanı Tülay Şener 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Günleri’nde hayata geçirilecek farkındalık etkinlikleri ile ilgili detayları kulüp üyeleriyle paylaştı. 

Rüyam Küçüksüleymanoğlu, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele Günleri kapsamında bir dizi etkinlik planladıklarını dile getirdi. Çağdaş Eğitim Kooperatifi Güler Osman Köseoğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan lise düzeyindeki kız öğrencilerini flört şiddeti eğitimiyle buluşturduklarını hatırlatan Küçüksüleymanoğlu, “Kulüp üyelerimizden Psikolojik Danışman Ayça Bolten Ülkü ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitmeni Cansu Yılmaz’ın birlikte hayata geçirdiği eğitim ile genç kızlarımızda şiddetin tanımı ve flört şiddeti hakkında bir farkındalık oluşturmayı hedefledik. Aynı zamanda sosyal medyada “sözüm söz” mesajıyla 16 gün boyunca sürecek bir farkındalık hareketi başlattık. Herkesi bu hareketin bir parçası olmaya davet ediyoruz” dedi.

Toplantı sonunda ihtiyaç sahibi kız çocuklarına burs sağlamak amacıyla şimdiye kadar dört tiyatro oyunu sahneleyen Bursa Soroptimist ve Uludağ Soroptimist Kulübü üyelerine teşekkür hediyeleri takdim edildi. Ayrıca katılımcılar ellerini turuncu renge boyayıp tuvale baskı yaparak kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek sözü verdi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


    HIZLI YORUM YAP

    rk

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.