fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3388
  %0,71
 • EURO
  10,1209
  %0,33
 • ALTIN
  491,97
  %0,58
 • BIST
  1.441
  %-0,25
10 yıllık hayal, hayal mi kalacak?

10 yıllık hayal, hayal mi kalacak?

10 yıllık hayal, “Hayallerin gerçek olduğu şehir” Akyurt’ta fuar alanı yapılacak olmasıydı. Uluslararası Ankara Fuar ve Gelişme Sahası Kentsel Dönüşüm ve Gelişme Proje Alanı Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da imzalarının yer aldığı Bakanlar Kurulunca 18.11.2011 tarihinde kararlaştırılmıştı.

Birbirinden farklı yorumlar, yıllar boyunca şu tarihte yapılacak, şu kadar sürede biter açıklamalarının ardından, şehir efsanesi olarak değerlendirilen Akyurt Fuar Alanı efsane olarak rafa kaldırılıyor.

Bir umut var mı? diye 2 gündür sosyal medyayı sürekli takip eden, sevindirici bir haber bekleyen Akyurt Halkı kendini aldatılmış, kandırılmış hissediyor. Düşünün gazete olarak 9 gün önceki sayımızda “Ve Nihayet” diyerek fuar alanı yapılacağı haberini sizlerle paylaşmıştık. Akyurt halkı olarak kandırıldık, belki de kandık.

İlk olarak 2006 yılında Etimesgut’ta yapılacağı duyurulan fuar alanında daha sonra Akyurt karar kılınmış, hatta yıllar sonra temeli bile atılmıştı. O temel kayboldu, yeniden ihale sürecine girildiği şu günlerde birden bire yer değişikliği konusu gündeme geldi.

Bu konu sadece Akyurt’un sorunu değil. 2 gündür Ankara’nın her yerinden Ankaralılar tepkilerini sıralıyor; “Bimer’e yazalım, imza toplayalım, başkan istifa etsin” tepkileri dile getiriliyor.

ATO ile Büyükşehir arasında fikir ayrılıkları olduğu biliniyordu, Gökçek, fuar alanının yapılmasına engel olduklarını iddia ediyordu. Kimi zaman anlaştılar, kimi zaman ayrı düştüler.

Cumhurun başı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Herhalde Akyurt Olmayacak” sözlerine kimlerin ikna ettiğini tahmin edebiliyor ancak net cevap veremiyoruz.

Yaklaşık 20 bin seçmenin yer aldığı Akyurt ilçesi, yaklaşık 3 buçuk milyon seçmenin bulunduğu Başkentin küçük bir ilçesi. Siyaseten Akyurt ne derece önemsenen bir ilçedir, bu da ayrı bir tartışma konusu.

Projeler ve yatırımlar, siyasi kaygılar ile şekillendiriliyorsa büyük bir hata yapılmış olur. 10 yıldır fuar alanını bekleyen Akyurt Halkı bu durumu hak etmiyor.

“Fuar alanı yapılacak” sözü bile ilçenin gelişimine ciddi katkı sağlamışken, yetkililerin yeniden ikna edilmesi gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı