fbpx
Ufuk Gazetesi
Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı
Sosyal Medyada Paylaş
31 Ocak 2018

Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Çubuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Memur-Sen tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında, “Doğa Kampında” kalan öğrenciler, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Öğrenciler, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’ın da katıldığı etkinlikle karla kaplı bölgelerde yemleme çalışması yaptı.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sadece insanlar için değil, her canlı için merhamet gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Çocuklara Çubuk’un önemli turistik yerlerini tanıtma amacında olduklarını belirten Acehan, “Hem yaban hayvanlarına yem vererek onların hayatını kolaylaştırmak hem de çocuklarımızın evcil hayvanlara ellerini dokunarak köpeklere, kedilere onlarla dost olarak kalabilme duygusunu hissiyatını vermektir. Bunu da çocuklarımızla beraber çok iyi bir şekilde başardığımızı düşünüyorum.” dedi.

Öğrencilerden Ahmet Yaşar Kartal da hayvanları besleme duygunun çok farklı olduğunu ifade ederek, “Biz buraya hayvanları beslemeye geldik, ben çok eğlendim. Çok değişik bir duyguymuş’.” diye konuştu.

Hayvanlara herkesin yardım etmesi gerektiğine işaret eden öğrencilerden Muhammet Ali Işık, “’Kışın zor şartlarda yaşayan evcil ve yaban hayvanlarını beslemeye geldik. Gerçekten çok güzel bir macera oldu benim için. Hayatımda hiç böyle bir şey yapmamıştım. Onlarında bu zor şartlarda yaşaması zor bu nedenle de onlara yardım etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN!

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Ufuk Gazetesi - 0312 844 14 40 - Akyurt Gazete & Matbaa - Yıldırım Mah. Cumhuriyet Meydanı No:13/1 Akyurt / Ankara