Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş Yeni Projelerini Tanıttı

featured
service

Çubuk Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının Belediye Başkan adayı Baki Demirbaş, 5 yıl boyunca yaptığı çalışmaları anlattıktan sonra, yeni dönemde hayata geçirmeyi planladığı projeleri tanıttı.

Atatürk Mahallesindeki ÇubukBazarı’nda bulunan Tebessüm Düğün ve Toplantı salonunda ‘Proje Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, mesai arkadaşlarıyla birlikte beş yıl boyunca ilçenin tüm mahallelerine yönelik önemli hizmetler gerçekleştirmek için mücadele ettiklerini belirtti.

Yeni dönemde ilçenin temel ihtiyaçlarının yanında çok daha ötesinde projeler ve hizmetler yapmak istediklerini söyleyen Demirbaş, daha yaşanılabilir ve konforlu bir ilçe haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

İlçenin değerlerine sahip çıkıp vatandaşların ihtiyaçlarına odaklanarak 17 ana proje belirlediklerini vurgulayan Demirbaş, ’Çubuk Kültür ve Sanat Merkezi’, ‘Angut Gölü Tabiat Parkı’, ‘Çubuk Gastronomi Merkezi (GasroÇubuk)’, ‘Çubuk Kültür Yolu Turizm Projesi’, ‘Sürdürülebilir İklim Çözümleri’, ‘Mahalle Kütüphaneleri’, ‘Spor Kompleksi’, ‘Kadınlara yönelik yöresel ürünler satış merkezi’, ‘Robotik Kodlama Atölyeleri’, ‘Emekliler Lokali’, ‘Sosyal yardımları ve destekleri artırmak için Çubuk Yardım Eli Vakfı’, ‘Yeni Yüzme Havuzu’, ‘Organize Sanayi Bölgesi (Çubuk OSB)’, ‘Sağlıklı yaşam için Bisiklet Yolu’, ‘Kent Meydanı’ ve ‘Kültür Turları’ projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Bazı projelerini Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok’un göreve gelmesiyle ABB işbirliğinde gerçekleştireceklerine vurgu yapan Demirbaş, “Yeni dönemde yeşil alanlarının genişletilmesi, sosyal alanlarının artırılması, sporcu şehri Çubuk, mahalle kütüphaneleri, Gastronomi Merkezi (GastroÇubuk), kadınlara yönelik yöresel ürünler üretim ve satış merkezi ile daha çok istihdama yönelik çalışmalarımız ve projelerimiz olacak. Bunların yanında hem ulaştırma bakanımızın açıkladığı hem de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız Sayın Turgut Altınok’un açıkladığı Kızılay – Esenboğa – Çubuk Metro hattını yeni dönemde ilçemize kazandıracağız. İnşallah metro ile ilçemize hızlı ve konforlu ulaşım sağlanacak. Bizde bunun takipçisi olacağız. İlçemizde istihdamı artıracak ve ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak OSB projemizi inşallah yeni dönemde ilçemize kazandıracağız. İnşallah biz projelerimizle hazırız ve bu projelerimizi hayata geçirmek için 1 Nisan’dan itibaren çalışmaya başlayacağız. 31 Mart akşamı için sizlerden hem Turgut Başkanımıza büyükşehirde hem de ilçemizde Cumhur İttifakının Ak Partili bir adayı olarak sizlerden dua ve destek bekliyoruz. Alacağımız sorumluluğu bilerek inşallah gece gündüz demeden çalışmaya buradan söz veriyoruz.” diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş Yeni Projelerini Tanıttı 1

Toplantıda ilçede bugüne kadar yapılan çalışmalar ve projeler videoyla anlatılırken, yeni yapılacak projeler görselleriyle tek tek anlatıldı.  

Büyük beğeni alan proje tanıtımın ardından Demirbaş, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerle tek tek fotoğraf çektirdi. 

Programa, AK Parti Ankara Milletvekili Fuat Oktay, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Erdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç, MHP İlçe Başkanı Serhat Uluağaçlı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları, kadın girişimciler, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş Yeni Projelerini Tanıttı 2
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş Yeni Projelerini Tanıttı