fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4597
  %0,05
 • EURO
  10,2769
  %0,06
 • ALTIN
  501,87
  %0,15
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Bocce Ligi’nde Start Verildi

Bocce Ligi’nde Start Verildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Türkiye genelinde huzurevlerinde kalan 65 yaş üstü 700 yaşlı ile gazi ve şehit yakınlarının yer alacağı ‘Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi’nin startını verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı, Çubuk Abidin Yılmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, yaşlılara yönelik fiziksel aktivite çalışmaları kapsamında ‘’Yetişkin Gençler Huzur Bocce Ligi’nin açılışı yapıldı. Etkinliğe, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Çubuk Kaymakamı Uğur Sezer, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ferhat Odabaşı ve çeşitli huzurevlerinde kalan yaşlılar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Saray Engelsiz Yaşam Mehter Takımının konseriyle devam etti. Büyük beğeni alan mehteran takımının söylediği marşların ardından konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, yaşlıların baş tacı olduğunu, onların sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli tüm gayretin gösterildiğini belirtti.

Bocce turnuvasının hayırlara vesile olmasını dileyen Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’da, ‘’Huzurevi sakinlerinin aktif yaşama katılmalarını sağlamak amacıyla yapılan bu turnuva ilçemizde başlatılmasıyla da ilçemizin pozitif anlamda tanıtımına katı vereceğine inanıyorum. Bu anlamda açılışın ilçemizde yapılmasından dolayı katkısı olan herkese teşekkür ederim’’ diye konuştu.

 ‘Aktif yaşamlarını canlı hale getiriyoruz’
Bocce ile huzurevinde kalan yaşlıların sosyalleşmelerinin sağlandığını dile getiren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ferhat Odabaşı, ‘’Türkiye genelinden 53 il ve 109 huzurevinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuvamız bu gün başlıyor. Yaşlılarımızın oluşturacakları çeşitli sinerji kanallarıyla aktif yaşamlarını daha canlı bir hale getirmeleri için çalışıyoruz’’ dedi.

Bocce turnuvasının huzurevinde yaşayan büyüklerin arasında heyecanı artırdığını kaydeden Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk, ’’Bocce bizi gerçekten pozitif enerji ortamına çekti ve bize yeni bir ivme kazandırdı. Huzurevlerimizde büyüklerimiz arasında heyecanı artırdı. Bu imkanları aynı zamanda şehit yakınları ve gazilerimize açarak bocce ligini şehit yakınları ve gazilerle daha da zenginleştirmeye çalışacağız’’ ifadesini kullandı.

Çubuk’a Gündüzlü Yaşam Merkezi
Aktif sağlıklı yaşlanma gerçeğinin bütün topluma benimsetilmesi gerektiğine işaret eden Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç ise, ‘’Dünya yaşlanıyor, ülkemiz yaşlanıyor. Afrika kıtası dışında tüm dünya yaşlanıyor. Bu nedenle sağlıklı yaşlanan gençlerimizin bocce ligi gibi bir çok farklı etkinlikle bir araya getirilerek yaşama daha aktif katılmalarını sağlamak hedeflerimizden birisidir. İnşallah Çubuk ilçemizde de yaşlı ve engellilerimizin hizmet alacağı gündüzlü yaşam merkezini en kısa sürede hayata geçireceğiz’’ diye konuştu. Açılışın ardından Bakan Yardımcısı Koca, bocce oynanan alana geçti ve burada kendisi de Bocce topuyla atış denedi.

Açılış atışının ardından çeşitli il ve ilçelerden gelen huzurevi takımları Yetişkinler Huzur Bocce Ligi’nin ilk müsabakalarını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı