Yatırımlarda Sona Gelindi

featured
service

İlçeye yapılan yatırımların bir kısmı tamamlanarak hizmete girerken bir kısmında ise sona gelindi. Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, her geçen gün büyüyen ilçeye 45 milyon değerindeki dev yatırımları kazandırmak için gece-gündüz çalıştıklarını açıkladı.

Başkent’in her geçen büyüyen ilçelerinden biri haline geldiklerini belirten Başkan Acehan, Çubuk’a yakışan 45 milyon değerindeki dev eserleri kazandırmak için çalışmaların hızla sürdüğünü açıkladı. “Bu güne kadar yapılamayanları ve ilçemizi geleceğe taşıyacak eserler kazandırmak için projeler hazırladık” diyen Başkan Acehan, “Toplamda 45 Milyon TL tutacak projelerimizin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Bu eserler tamamlandığında ilçemize tarihinin en büyük yatırımları olacak. Bu dev projelerimizle önümüzdeki dönem için halkımızın karşısına elimiz dolu bir şekilde çıkacağız” dedi.

“Çok şükür 3 yıl içerisinde sıkı bir şekilde mali disiplini sağlayarak borçlarımızı ödedik, esnaflarımıza ve firmalara karşı güveni yeniden kazandık. Borç içerisinde olan belediyeyi yatırım yapabilecek bir kurum haline getirdik ve projelerimizi tek tek hayata geçirmeye başladık” diye konuşan Başkan Acehan, yapılan çalışmalardan bazılarını şöyle sıraladı:

Yatırımlarda Sona Gelindi 1ÇUBUKABAD PARKI İLÇEYE RENK KATTI

Festival ve kültürel etkinliklerin yapılması için hazırlanan Çubukabad Parkı ve Festival Alanı iki etapta projelendirilerek hizmete açıldı.

Aşağı Çavundur Mahallesi’nde 125 bin metrekare alan üzerinde ve büyük bir kısmı yeşil alan olarak yapılan park projesinde bölgenin doğal, kültürel, sosyal varlıkları göz önünde bulunduruldu. İçerisinde giriş meydanları, açık hava sergi panoları, su gösteri alanları, çiçek gösteri alanları, festival satış üniteleri, ilçemize özgü tıbbi endemik aromatik bitki parselleri, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun alanları, adrenalin parkları, koşu yolu, bisiklet yolu, spor öncesi ve sonrası kullanım amacıyla sosyal alanlar, konser alanı, amfi, çay kenarı oturma alanları, kafeterya, sergi salonu ve otopark yer almaktadır.

Yatırımlarda Sona Gelindi 2İLÇEYE YAKIŞIR HİZMET BİNASI İNŞA EDİLİYOR

Kendine has mimari özellik taşıyan inşaatımız devam ediyor. Mevki itibariyle eski terminal ve Zabıta Müdürlüğümüzün olduğu alana Cengiz Topel Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden belediye hizmet binası 21 milyon 580 bin liraya mal olacak. Toplam 14 bin 95 metrekarelik alan üzerinde 6 bin 926 metrekarelik inşaat alanı bulunacak, başkanlık ve hizmet binası olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. Başkanlık binası 3 kat ve hizmet binası 6 kattan oluşacak. Hizmet binasının alt katında yapılacak otoparktan hariç 4 bin 880 metrekarelik peyzaj ve açık otoparkta bulunacak. Tüm belediye birimlerini bir araya toplayacak projemiz inşallah 2019 yılında tamamlanacak.

Yatırımlarda Sona Gelindi 3CANLI HAYVAN PAZARI HİZMETE GİRDİ

İlçe Merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede Çubuk-Şabanözü yolu üzerinde bulunan Çubuk Canlı Hayvan Pazarımız tamamlanarak hizmete girdi. Bir kısmını Ankara Büyükşehir Belediyesimizin, bir kısmını da belediyemizin üstlendiği projemizin toplam maliyeti yaklaşık 10 milyon TL. Yaklaşık 35 bin metrekare alanda yapılan Canlı Hayvan Pazarında 80 ve 144 metrekare olmak üzere toplam 224 metrekare iki hizmet binası, zabıta, memur, veteriner hekim ve arşiv odaları ile yönetim merkezi, personel odaları, soyunma odaları, mutfak, tuvalet ve duş alanları yer alıyor. 4 bin 386 metrekaresinin üstü kapalı, 3 bin 60 metrekaresinin üstü açık olmak üzere toplam 7 bin 446 metrekare padok alanı yer alıyor. 400 metrekare olarak önerilen sosyal tesis ve borsa binasında, borsa seans salonu, konaklama odaları, lokanta, çay salonu ve benzeri kullanımlar bulunuyor. Günlük 800 büyükbaş, bin 200 adet küçükbaş hayvan kapasiteli olan Canlı Hayvan Pazarı, 50 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar bulunuyor.

Yatırımlarda Sona Gelindi 4İÇ ANADOLU’YA ÖRNEK OLACAK HAMAM PROJESİ 

Yıldırım Beyazıt Mahallesi İzzet Begoviç Caddesi’nde bulunan eski belediye lojmanlarının bulunduğu bin 364 metrekarelik alan üzerine İç Anadolu’da örnek olabilecek Osmanlı mimarisine uygun bir hamam projemizin çalışmaları devam ediyor. 3 milyon 266 Bin TL’ye mal olacak hamam bu yılının sonunda tamamlanacak.  Toplam inşaat alanı 2 bin 538 metrekare olacak. Hamam Projesi ile bölgemizdeki önemli kültürel ve sosyal yönünden bir eksikliği daha gidermiş oluyoruz. Kadın ve erkekler için ayrı bölümler olarak tasarlanan proje kapsamında havuz, sauna, buhar odası, masaj odası ve şok havuzu başta olmak üzere birçok donatı bulunacak. Mimarisi, yapısı ve içerisindeki birçok farklı motif ve süslemeyle Türk kültürünü yansıtan donatılarıyla Ankara’yı ve ilçemizi gezmek isteyenler, uğramadan geçemeyecek.

Yatırımlarda Sona Gelindi 5ÇUBUK, LOJİSTİK MERKEZİ’NE KAVUŞUYOR

Barbaros Mahallesi’nde 7 milyon 187 bin TL’ye mal olan lojistik merkezimiz ise tamamlanarak geçici kabulü yapıldı. Kısa sürede tamamlanan merkezde fen işleri, destek hizmetleri, sağlık işleri, park ve bahçeler, temizlik işleri ile araç bakım atölyeleri yer alıyor. Yapılacak merkezin 2 bin 687 metrekaresi idari bina, 2 bin 489 metrekaresi depo olmak üzere toplamda 5 bin 177 metrekare inşaat alanından oluşmakta. Ayrıca projede 4 bin 111 metrekare peyzaj alanı ve açık otopark bulunmaktadır. Merkezde depo alanında ise boya, kaynak, yıkama-yağlama, oto lastik, marangozhane, oto kaporta olmak üzere atölyeler, tamirhaneler ve depolar yer alıyor.

Yatırımlarda Sona Gelindi 6MODERN PAZAR YERİ VE KÜLTÜR MERKEZİ

Kapalı pazar yeri ve kültür merkezinin inşaatı devam ediyor. 5 bin 566 metrekarelik arsada 3 bin 907 metrekarelik inşaat alanında yapımı devam eden Çubuk Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nde 16 adet dükkan, yeteri kadar pazar tezgahı, 40 araçlık otopark alanı ile 612 metrekarelik düğün salonunda üst, alt plato, seyir alanı, mutfak, gelin ve damat odaları yer alacak. Kapalı pazar alanı pazar kurulmadığı günlerde ise otopark olarak kullanılacak .Mahalle sakinlerine hizmet verecek modern tesiste ayrıca ticaret alanları satış birimleri, çay ocağı, zabıta güvenlik noktası, acil müdahale odası, bebek emzirme odası, teknik birimler abdesthane ve mescit bulunacak. Toplam 7 milyon 396 bin TL’ye ihale edilen Çubuk Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi, hem pazar alanı hem otopark hem de çok amaçlı olarak hizmet verecek. İnşallah Pazar yerimiz özgün mimarisi ve çok amaçlı yapısı ile bu yılın sonunda hizmete açılacak.

Yatırımlarda Sona Gelindi