fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3333
  %0,26
 • EURO
  10,1570
  %0,47
 • ALTIN
  501,01
  %0,42
 • BIST
  1.454
  %0,90
Acehan: Kimse Gölge Düşüremez

Acehan: Kimse Gölge Düşüremez

“19 Eylül Gaziler Anma Günü’nde AK Parti Çubuk İlçe Başkanı’na protokolde yer vermediler” iddiları üzerine Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan’dan açıklama geldi.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenin ardından Mehmet Akif Ersoy Düğün Salonu’nda etkinliklere devam edildi. Burada düzenlenen etkinlik yerel basında “İlçe Başkanına Nezaketsizlik” başlığıyla yer alırken “İlçe kaymakamı, belediye başkanı yan yana otururken , yanlarına ilçe milli eğitim müdürü,ve belediye başkan yardımcılarına yer verilerek ilçe başkanına yer verilmemesi ilçe başkanının yemeği terk etmesine neden oldu” ifadelerine yer verildi.

“KİMSE GÖLGE DÜŞÜREMEZ”

Yerel basında yer alan haberler üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan “İlçe Başkanımıza karşı hiç kimse kasıtlı bir saygısızlığın içinde olamaz. Abuk-subuk yorumlar ve maksatlı haberlerle, teşkilâtımızdaki birlik ve beraberliğe, Baki Başkanımla aramızdaki kardeşlik ve dostluğa hiç kimse gölge düşüremez ve düşüremeyecektir” ifadelerini kullandı.

Acehan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Baki Bey, İlçe Başkanımdır. 10 yıldır birlikte siyaset yapıyoruz. Aramızda siyasetin ötesinde sağlam bir kardeşlik hukuku vardır. Önümüzdeki yerel seçim döneminde, süreç ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, bu dostluğun ve kardeşliğin bozulacağını bekleyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. İlçe Başkanımıza karşı hiç kimse kasıtlı bir saygısızlığın içinde olamaz. Abuk-subuk yorumlar ve maksatlı haberlerle, teşkilâtımızdaki birlik ve beraberliğe, Baki Başkanımla aramızdaki kardeşlik ve dostluğa hiç kimse gölge düşüremez ve düşüremeyecektir.

“YARIŞIN VE KAVGANIN İÇİNDE OLMAYIZ”

Bu arada, şu düşüncemi de açıkça paylaşmam gerekir ki, Baki Bey, kişiliği, emeği ve birikimiyle her siyasî makama lâyıktır… Siyasetle ilgili veya önümüzdeki seçim süreciyle alâkalı vereceği her karara saygı duyarım. Birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımız çok iyi bilirler ve çok defa şahit olmuşlardır ki, Baki Başkanla kişiliğimiz çok benzerdir; biz barış adamıyız, sabır ehliyiz ve duygusalız. Nasibimizde ne varsa onu yaşarız, kadere rıza gösteririz; ama asla çirkin bir yarışın ve kavganın içinde olmayız. Bugüne kadar, birbirimizi incitecek hiçbir söz ve davranış vuku bulmamıştır; bundan sonra da her hâl ve şartta vuku bulmayacaktır.

Bu makamlar gelip geçicidir; amaç ardımızda bu millete hayırlı bir hizmet ve hoş bir sâda bırakmaktır… Halkımız ve teşkilâtımız isterse göreve devam ederiz, istemezse (fitne fesad karıştırmadan) ve (samimiyetle) göreve gelenin yanında ve emrinde oluruz. Benim de, Baki Başkanın da, siyaset anlayışı ve teşkilât terbiyesi bundan ibarettir… Biline… Tüm dostlara, muvafık ve muhalif çevrelere duyurulur” dedi.

Acehan sözleri şu şekilde tamamladı:
“Yunus’un dediği gibi,
Ben gelmedim kavga için
Benim işim s e v g i için
Dostun e v i Gönül’lerdir
Gönüller yapmağa geldim”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı