fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Tiryaki “MİA 2” İçin Hak Sahipleri İle Buluştu

Tiryaki “MİA 2” İçin Hak Sahipleri İle Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, İskitler MİA projesinin 2’nci etabındaki uygulama yetkisini Altındağ Belediyesi’ne devretmesinin ardından Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ikinci kez hak sahipleri ile buluştu. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 300 kişi ile gerçekleştirilen toplantıda, karşılıklı fikirler iletildi.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tiryaki, “Daha fazla gecikme yaşanmaması için hak sahiplerinden yani sizlerden, ‘kendi parsellerinizdeki ortaklarınız ile bir araya gelerek oturup konuşmanızı ve herkesin ortak menfaat adına makul olmasını’ talep ediyorum. Belediye olarak önceliğimiz herkesin müteahhitlerle kendisinin anlaşması. Biz belediye olarak her türlü kolaylığı sağlamak istiyoruz. Herkesi yüzde yüz mutlu etmek mümkün değil. Amacımız daha fazla vakit kaybetmeden çoğunluğun mutluluğu.” dedi.
Geçmişte bu konularla ilgili olarak bölgede çeşitli sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Başkan Tiryaki, imar uygulama yetkisi kendilerine ulaştığı andan itibaren bu bölge için hızla adım attıklarını dile getirdi. Başkan Tiryaki şunları söyledi:
“Her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız “
“Uygulama yetkisinin bize devredilmesinden 4 gün sonra ilk toplantıyı belediyede gerçekleştirdik. 10 gün sonra da yani bugün ikinci kez daha kalabalık şekilde Yunus Emre Kültür Merkezimizde bir araya geliyoruz. İlk toplantı karar değil, bilgilendirme toplantısıydı. Biz Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yeni imar planı ile ilgili kendi aramızda da toplantı yaptık, proje alanını inceledik. Yeni imar planında ön ve arka taraflarda farklı emsaller mevcut. Arkadaki bölgede de emsalin yükseltilmesi için kendi belediye komisyonumuzda çalışmayı başlattık. Önümüzdeki ay Büyükşehir Belediyesi’ne göndereceğiz. Arka tarafların emsalinin de yükselmesi için gayret gösteriyoruz.
Yeni imar planına göre gördük ki, pek çok parselde öyle düşündüğümüz kadar çok ortak yok. Bu nedenle de bu alanlarda hak sahiplerinin birbiri ile anlaşarak, yerlerini müteahhite vermesi çok uygun görünüyor. Tüm bölgede belediye olarak inşaatı bizim üstlenmemiz gibi bir projemiz yok. Bizim önceliğimiz, sizlerin kendinizin müteahhitlerle anlaşması. Herkesin yeni imar planındaki hakkına göre makul olması ve anlaşma yoluna gitmesi burada çok önemli. Eğer çoğunluk arzu ederse imar planı da değiştirilebilir. Ancak bu durum süreci 1.5-2 yıl daha da uzatır.
Belediye olarak teşvik amacı ile inşaatlar başladığında her türlü kolaylığı sağlamayı ve bu bölgede inşaat yapacak müteahhitlerden de belediyeye ödeyecekleri ücretleri almamayı düşünüyoruz. Hak sahipleri yani parsel ortakları kendi aralarında anlaşırsa, bu bölge değerli olduğu için müteahhitler de gelir.”
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı