fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2921
  %-0,26
 • EURO
  10,0076
  %0,12
 • ALTIN
  483,95
  %1,33
 • BIST
  1.428
  %0,54
Seçim Kurulu’ndan Toplantıya Yasak Kararı

Seçim Kurulu’ndan Toplantıya Yasak Kararı

Eğitim-Bir-Sen Sendikası tarafından Akyurt Belediyesi Ankara Evi’nde AKP Milletvekili ve adayı Ahmet Gündoğdu’nun da katılımıyla düzenlenen toplantı hakkında İlçe Seçim Kurulu seçim yasakları doğrultusunda ‘yasaklanması’ kararı aldı. Emniyet görevlileri Ankara Evi’ne gelerek toplantının sonlandırılmasını istedi. Toplantı anında, ilçe seçim kurulunun kararından haberdar olan AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu “Gelsinler ya, öyle şey mi olur, başlarına yıkarım Akyurt’u” dedi.

Eğitim-Bir-Sen tarafından AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu’nun da katılımıyla düzenlenecek olan toplantının duyurusu Temsilcilik Başkanı İlhan Demir tarafından Akyurt’taki tüm okullara gönderildi. 22 Ekim 2015 Perşembe Günü Akyurt Belediyesi Ankara Evi’nde Memur-Sen Konfederasyonu Eğitim-Bir-Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) tarafından AKP Milletvekili, Memur-Sen Sendikası Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun da katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, sendika temsilcileri ve üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda AKP Milletvekili Gündoğdu bir konuşma yaparak partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi, muhalefet partilerini eleştirdi. İlçe Seçim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda emniyet görevlileri toplantı alanına geldi ve toplantının sonlandırılmasını istedi. İlçe Seçim Kurulu kararında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden, katılımcılardan sandık kurullarında görevli olanların belirlenerek hakimliğe isim listesinin gönderilmesi istendi.KÖSE: BÜYÜK BİR SORUMLULUK TAŞIYORUZAkyurt Belediyesi Ankara Evi’nde Saat: 16:00’da başlayan toplantıda Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Levent Köse bir konuşma yaptı. Köse “Sendikamız Mehmet Akif İnan ve Onursal Başkanımız Ahmet Gündoğdu Bey’den devraldığı misyon ve vizyonla yol alıyor, Eğitim-Bir-Sen olarak enerjimizi, gücümüzü, zamanımızı imkanlarımızı, kamu görevlilerinin hak ve hukukunu korumak artırmak için kullanıyoruz. Biz millet idaresinin sendikacılıktaki adresiyiz, Çanakkale ruhuyuz. Bu nedenle büyük bir sorumluluk taşıdığımızın farkındayız” şeklinde konuştu.

Köse, sendikanın çalışmaları hakkında bilgi verdi, maaş ücretlerinde artış sağladıklarını, maaş ve ücretleri koruma altına aldıklarını ifade etti. Kurs merkezlerinde çalışan görevli ve hizmetlilerine fazla mesai için ek ücret ödenmesini sağladıklarını dile getirdi.

GÜNDOĞDU, MUHALEFETİ ELEŞTİRDİ

Eğitim-Bir-Sen Senadikası 2 Nolu Şube Başkanı Levent Köse’nin ardından kürsüye çıkan AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu blok siyasetinin çatı siyasetinde de olduğu gibi çöktüğünü ifade etti. Gündoğdu “7 Haziran seçimi tek başına iktidarın çıkmadığı bir sonuç, olan şeyde hayır vardır diyoruz, kendimize kızalım, neyi eksik yaptık ona bakalım. Ama bu esnada da Sayın Kılıçdaroğlu’nun %60 blok sesleri ve ‘AK Parti ile koalisyon kurmamıza asla gerek yok’ çıkışları, HDP ve MHP’nin de %13’ün, %16’nın %41’den büyükmüş gibi uluslararası  şampiyon edasıyla şenlik yapmalarıyla biraz mahçup olduk sanki, ama kısa sürede blok siyaseti çöktü ve herkes %41’in %25’den büyük olduğunu, %16 ve %13’ün de 3 katına  yakın olduğunu görmüş oldu. Bu bize yeni bir sorumluluk yüklüyordu, millet dedi ki HDP’den uzak durun, mümkünse MHP ile koalisyon kurun,  olabilirse CHP ile koalisyon kurun dedi.” şeklinde konuştu.

“MHP KAPILARI KAPATTI”

MHP’nin koalisyona kapıları kapattığını belirten Gündoğdu, “MHP, CHP ile hükümet kurun diyor, paralel CHP ile kurun diyor, İsrail, Amerika, İngiltere, Fransa, backgroundunda karışıklık olan ne kadar kurum kuruluş varsa CHP ile koalisyon kurmamızı istiyordu. Onlar bunu istediğine göre bunda bir bit yeniği var dedik. CHP ile koalisyon çalışmaları yapıldı, ne CHP’nin AK Parti’yle örtüşen bir geçmişi var ne de AK Parti’nin CHP ile örtüşen bir geçmişi var. İki zıt kutup, kimyası farklı, kan grubu farklı, değerler tanımı farklı, ümmet tanımı birinde var, birinde hiç yok.” şeklinde konuştu. Bahçeli’yi eleştiren Gündoğdu “Sizinle kurabilirim bir şartla şu dört maddeyi yerine getirirseniz. Sayın Bahçeli bizimle koalisyon kurma gibi bir niyetin olsaydı, meclis başkanımızın aldığı randevuda bir çay ısmarlar, en azından ağırlardın, tamamı üç buçuk dakika sürdü, senin kulağına ne üfledilerde koalisyon kurmaktan kaçıyorsun” dedi. Gündoğdu ayrıca MHP’nin koalisyon şartlarını da eleştirdi.

İLÇE SEÇİM KURULU’NDAN ‘TOPLANTININ YASAKLANMASI’ KARARI

MHP Akyurt İlçe Başkanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre devlet memurlarının siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamayacakları belirtilerek İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gereğinin yapılması için dilekçe verildi. İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan kararda ‘seçim yasaklarının da başlamış olduğu gözetilmek suretiyle, devlet memuru olarak çalışan eğitimcilerin sandık kurullarında da görevli oldukları değerlendirildiğinde, hiç bir siyasi partinin propagandası ile ile ilgili çalışmalara katılamayacakları’ ifade edildi. Kararda “298 Sayılı ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanunun’ 61/son  maddesi uyarınca ‘kamunun hizmetine tahsis edilmiş olan ve kapalı alanlarda siyasi propagana yasağı’ bulunduğundan ilgili toplantının yasaklanmasına” karar verildi ve ayrıca katılımcılardan sandık kurullarında görevli olanların belirlenerek hakimliğe isim listesinin gönderilmesi acele olarak istendi.

SEÇİM KURULUNUN KARARINA GÜNDOĞDU’DAN TEPKİ

AKP Milletvekili Ahmet Gündoğdu konuşmasını sürdürürken, Akyurt Belediye Başkanı ‘toplantının yasaklandığı’ndan haberdar oldu. Konuyu konuşmasını sürdüren Ahmet Gündoğdu ile paylaştı, Gündoğdu ise “Gelsinler ya, öyle şey mi olur, başlarına yıkarım Akyurt’u, vesayet apoletli ve yargı vesayetidir, şimdi paraleli dikeyi, yeniden nefes almaya çalışıyor, asla vesayete müsaade etmeyeceğiz.Ülke bizim gidecek yerimiz yok” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı