1. Haberler
  2. Pursaklar
  3. Pursaklar Katlı Kavşak Projesinde Çalışmalar Sürüyor

Pursaklar Katlı Kavşak Projesinde Çalışmalar Sürüyor

featured
service

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Esenboğa Havalimanı Yolu (Özal Bulvarı) üzerinden Pursaklar ilçesine giriş ve çıkışlarda yaşanan trafik problemlerine çözüm bulmak amacıyla “Pursaklar Alternatif Giriş Katlı Kavşak Projesi”ne devam ediyor. Proje kapsamında inşaatı süren alt geçit, toplam 700 metre uzunluğunda olacak ve 3 gidiş-3 geliş olmak üzere 6 şeritli olarak hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi, Başkentte kronikleşmiş trafik sorunlarını çözmek için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje, Esenboğa Havalimanı Yolu (Özal Bulvarı) üzerinden Pursaklar ilçesine giriş ve çıkışlar için kullanılan U Dönüş Alt Geçidi’nin kapasitesinin yetersiz kalması nedeniyle yaşanan trafik sıkıntısını çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

Pursaklar Katlı Kavşak Projesinde Çalışmalar Sürüyor 1

Projede Yüzde 42 İlerleme Kaydedildi

Havaalanı Yolu (Özal Bulvarı) ile 1566. Cadde kesişiminde 7 gün 24 saat aralıksız gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında bugüne kadar yüzde 42 oranında ilerleme sağlandı. Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların mağdur olmaması ve herhangi bir aksaklık yaşamaması için gerekli bütün trafik düzenlemeleri yapılırken, güvenlik önlemleri alındı. Bölgedeki uyarıcı trafik işaret ve levhaları ile alternatif güzergâhlar belirlendi.

Alt geçidin üzerinde planlanan kavşak ile Pursaklar ilçesi cephesinde Emek Caddesi ile Elfidan Sokak kesişimindeki kavşağa bağlantı yolu yapılarak ilçeye gelen ve ilçeden giden araçlar için Havaalanı Yolu’ndan tüm yönlere ulaşım imkânı sağlanacak.

Pursaklar Katlı Kavşak Projesinde Çalışmalar Sürüyor 2

Ağustos Ayında Tamamlanması Planlanıyor

Alternatif ve ilçeye yeni bir giriş-çıkış imkânı sağlayacak olan Pursaklar Alternatif Giriş Alt Geçidi, 3 gidiş-3 geliş, toplam 6 şeritli ve yaklaşık 700 metre uzunluğunda olacak. Ağustos ayında tamamlanması planlanan projeyle, bölge trafiği nefes alırken sürücüler daha konforlu ve güvenli yolculuk yapabilecek.

Pursaklar Katlı Kavşak Projesinde Çalışmalar Sürüyor