fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5455
  %0,90
 • EURO
  10,3692
  %0,99
 • ALTIN
  511,01
  %0,57
 • BIST
  1.445
  %-0,65
“GÜZELHİSAR ANKARA’NIN MESİRE ALANI OLACAK”

“GÜZELHİSAR ANKARA’NIN MESİRE ALANI OLACAK”

2016 yılında başlayan proje, tarım ve hayvancılık ürünlerinin yanı sıra Akyurt’a has el işi ürünler, ev yapımı yiyecekler gibi geniş bir alanı kapsayan ürünlerin Ankara’nın tamamına tanıtılmasını amaçlıyor.

Güzelhisar Mahallesinde yapılan satış standının açılışına Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, ilçemizdeki resmi kurumların yöneticileri ve Güzelhisarlı vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan proje koordinatörü, Park ve Bahçeler Müdürü Ömer Ünal projeyi anlattığı konuşmasında “Ankara’nın yanı başındaki Akyurt’un fabrika bölgesi olması, Çankırı yolunun buradan geçmesi, günübirlik turizmin de fazla olması nedeniyle, unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden gün yüzüne çıkarmak için bu bölgemizde bir hareketlilik oluşturmaktır. Mesire alanının her hafta dolup taşmasının avantajıyla bölgemizin tarihi, kültürel yapısı, tarımsal ve hayvansal ürünlerin ticaretini yaparak bölge halkımıza ekonomik kazanç sağlamaktır. 198 bin TL maliyeti olan projenin 156 bin TL’sini Ankara Kalkınma Ajansı, 42 bin TL’sini ise Akyurt Belediyesi karşılamıştır. Proje sahibi Akyurt Belediyesi, Akyurt Halk Eğitim Merkezi ve Atlı Doğa Gezginleri proje ortağımızdır.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ise çok sayıda projeye imza atmış bir belediye olarak bu projenin farklı bir yeri olduğunu söyledi. Ayantaş “Bu proje diğer projelerimizden farklı olarak doğrudan vatandaşın katılımıyla gerçekleşen, farklı bir projedir. Daha önce de Kaymakamlığımız ile “Ankara Armudu” projesine imza attık. 3 yıl önce dikilen ağaçlardan, yakında ciddi miktarda armut elde edeceğiz. Böylece unutulan Ankara Armudu’nu yeniden Ankara’ya sunacağız. Güzelhisar halkı da kendi ürettiği yöresel ürünlerini burada satacak. Bu sayede burası Ankara’nın en gözde mesire yerlerinden birine dönüşerek, Harikalar Diyarı ve Göksu Parkı’ndan farkı kalmayacak. Güzelhisar için başka bir projemiz de buranın adının eskiden Kızılhisar olması nedeniyle burada bir hisar yapmak. Arkamızda yüksek ir tepe var. Bu tepeye insanların yemek yiyebileceği, manzara izleyebileceği bir kale yapmayı istiyoruz. Turizm odaklı bu projelerle Ankara’da adını duyuran, farkını hissettiren bir belediye haline geldik.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı