fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2364
  %-0,40
 • EURO
  10,0327
  %0,28
 • ALTIN
  484,91
  %0,49
 • BIST
  1.441
  %0,95
Çubuk Terör Mağdurları Derneği: İdam Yasası Getirilmeli

Çubuk Terör Mağdurları Derneği: İdam Yasası Getirilmeli

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, terör ve cinsel istismar suçluları için idam yasasının çıkarılması gerektiğini söyledi.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, “Çubuk ilçesi Terör Mağdurları Derneği olarak, derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar idam yasasının tekrar getirilmesi ve hemen uygulanması için gayret edip devamlı girişimlerde bulunduk. Bugün de idam cezasının getirilip hemen uygulanması için dernek olarak destek vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz” açıklamasında bulundu.

ACILI AİLELERİN ACILARINI PAYLAŞIYORUZ
Avan, yapmış olduğu açıklamada: “Biz şehit yakınları olarak evlat acısı nedir çok iyi biliyoruz. Allah hiç kimseye, düşmanımıza dahi evlat acısını yaşatmasın. Hiçbir anne ve babanın evlat acısı yaşamaması için acilen köklü çözümler alınmasını savunuyoruz Ülkemizde son günlerde çocuk istismarı ve cinayetlerinin artması bizleri çok üzmüştür. Acılı ailelerin acılarını paylaşıyoruz. Masum çocuklarımıza Allahtan rahmet diliyor, acılı ailelerimize başsağlığı diliyoruz.

1998 YILINDAN BERİ İDAMIN YASASININ ÇIKMASINI İSTİYORUZ
İdam yasasının çıkmasını, asker ve polislerimizin peş peşe şehit edildiği, cinsel istismar suçlarının arttığı ve bu olayların kamuoyunda büyük infial meydana getirdiği zaman değil, derneğimizin kurulduğu 1998 yılından beri değişik zamanlarda toplantı, yürüyüş, miting, basın açıklamaları yoluyla kamuoyu oluşturmaya çalıştık. Bu girişimlerimizle yetinmeyip devletimizin tüm üst düzey makamları ile görüşmeler yaptık.

VATAN HAİNLERİNİ VE CANİLERİ CEZAEVLERİNDE BOŞA BESLEMEYİN
Vatan hainlerini ve cinsel istismar suçlularını cezaevlerinde yatan canileri boşa besleyip, daha fazla masraf yapmaya da gerek yoktur. Vatan hainin cezası idamdır. Dinimizde de kısasa kısas vardır. Bu işi sulandırmadan, Nato ne der, Avrupa ne der, ABD ne der, deyip milletimizin büyük çoğunluğun istemiş olduğu idam yasası bir an önce getirip, hemen uygulanmalıdır.

HALKIN İRADESİ VE TERCİHİ İLE İDAM YAPILMALIDIR
Dünya kamyona ve içimizdeki münafıklara karşı halkoyuna gidilmelidir. Halkın iradesi ve tercihi ile İDAM yapılmalıdır. Böylece şehitlerimize kurşun sıkanlar, küçük masum çocuklarımıza namussuzluk yapan canilere bu dünyada cezası verilmiş olacaktır. Aileleri de bir nebze olsun, rahatlamış olacaklardır. Adalette tecelli etmiş olacaktır” dedi.

ŞEHİT BABASI RAMAZAN GERGİN, ALLAH KİMSEYE EVLAT ACISI VERMESİN
Şehit babası Ramazan Gergin ise “Şehit oğlum Ali Gergin 11.04.1994 tarihinde bölücü terör örgütü PKK karşı düzenlenen operasyonlarda çatışmada şehit olmuştur. Vatan hainleri oğlumu arkadan kanas silahı ile şehit etmişlerdir. Oğlum şehit olalı 24 yıl geçmiştir. Acı hiç geçmemiştir. Bu acı bizimle birlikte gidecektir. Vatan hainleri ile cinsel istismar suçlularına idam yasası hemen getirilmeli ve uygulandığı zaman şehidimiz yerinde rahat uyuyacaktır. Ayrıca zinanın yeniden suç sayılmasını istiyoruz. Zinanın suç olmaması da canilere cesaret vermiştir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı