1. Haberler
  2. Altındağ
  3. Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona “Merhaba” Dedi

Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona “Merhaba” Dedi

featured
service

Altındağlı kadınların kazanç kapısı olan “El Ürünleri Satış Pazarı”nda yeni satış dönemi başladı. Hamamönü’nde bulunan El Ürünleri Satış Pazarı, bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının ardından yeni sezona “Merhaba” dedi. Açılış töreninde Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, açılış kurdelesini Altındağlı kadınlarla beraber kesti.

Kadınların Kazanç Kapısı

Altındağ Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerine üye kadınların el emeği ürünleri, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Altındağın üreten kadınları, amigurumi oyuncaklar, deri çanta ve cüzdanlar, epoksi takı ürünleri, keçeden yapılan ürünler, nakış, dikiş, örgü gibi birçok özel tasarım ürünü El Ürünleri Satış Pazarı’nda sergiliyor.

Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona "Merhaba" Dedi 1

“Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri Binlerce Kadının Umudu Oldu”

Altındağlı kadınları başarılarından dolayı tebrik eden Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, “Mahallelerimizde hizmete açtığımız Kadın Eğitim ve Kültür Merkezleri binlerce Altındağlı kadının umudu oldu. Evlerinden dışarı çıkmayan kadınlarımız, bugün Kadın Eğitim Kültür Merkezlerimizde kurslara gidiyor, sanatsal tasarımlar üretiyor. Kadınlar bu Merkezlerde hem meslek öğreniyor, hem de öğrendiklerini kazanca dönüştürüyor. Yıllar önce hayata geçirdiğimiz El Ürünleri Satış Pazarında üreten kadınların el emeği göz nuru ürünlerini görünce hem gurur, hem mutluluk duydum. Altındağlı kadınlarımıza bol kazançlar diliyorum. Yeni sezonun hayırlı olmasını temenni ediyorum. Altındağ Belediyesi olarak, Altındağlı kadınlara her konuda destek verip yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyoruz”

Mevlana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinden Nagihan Bulut, El Ürünleri Satış Pazarı’nda yaklaşık 10 senedir satış yaptığını belirtti. Bulut, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde deri kursuna katıldığını söyleyerek, “İnsanın üreterek para kazanması çok güzel. El Ürünleri Satış Pazarı’ndan sağladığımız kazançla ev ekonomisine katkı sağlıyoruz. Birçoğumuz çocuk okutuyor, ev kirası veriyor. Bunların yanı sıra burada dostluklar, arkadaşlıklar kuruyoruz. Bize bu imkânı sağladıkları için Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona "Merhaba" Dedi 2

“El Ürünleri Satış Pazarı Kadınlar İçin Yapılan En İyi İşlerden Biri…”

Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nde amigurumi, mefruşat, takı ve dikiş kurslarına katıldığını ifade eden Sunay Avcı ise şunları kaydetti: “6 yıl önce Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde eğitim aldığım sırada El Ürünleri Satış Pazarı’nın kadınlara ücretsiz olarak tahsis edildiğini öğrendim. Ben de satış yapmak istediğimi belirttim. Bu pazarın kadınlar için şu ana kadar yapılmış en iyi işlerden biri olduğunu düşünüyorum. Burada satılan ürünleri herkes kendisi üretiyor. Emekli olan kişiler var, ev hanımları var. Maddi bir destek sağlıyoruz. Aynı zamanda sosyalleşme açısından da çok önemli bir yer. Çalışmalarımız çevremiz tarafından da destekleniyor. Onlar da heves ediyorlar. Biz de bir şeyler üretelim diyorlar. Evde oturmak çok verimli bir şey değil.”

“Buradan Sağladığım Kazançla Çocuklarımı Tatile Götürdüm”

Gültepe Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Tuğba Zaim, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde aldığı eğitimlerle birlikte kendini geliştirme imkânı bulduğunu belirterek, “Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde her türlü kültürel faaliyetler mevcut. Yalnızca kurslara katılmakla kalmıyor, sosyal faaliyetlerde de bulunuyoruz. Tiyatro, sinema, söyleşi, gezi gibi kültürel faaliyetlerde bulunma fırsatı da elde ediyoruz. Üreten eller olarak El Ürünleri Satış Pazarı’nda kendi ürettiğimiz ürünleri satışa sunuyoruz. Ev harçlığımı çıkarıyorum. Buradan sağladığım kazançla çocuklarımı tatile götürdüm. Ev hanımlarına sağladığı destekler için başkanımıza çok teşekkür ederiz. Kendisine dua ediyoruz. Allah işlerini rast getirsin” diye konuştu.

Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona "Merhaba" Dedi 3

“Altındağlı Hanımlar Olarak Kendimizi Çok Daha Güçlü Hissediyoruz”

Önder Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’ne 12 senedir üye olduğunu dile getiren Sevgi Kaptan, şöyle konuştu: “Ahşap rolyef, kazaziye, takı kurslarına gittim. Takı kursunda kendimi daha çok geliştirdim. Epoksi çalışmaları yapıyorum. Kırlardan topladığım çiçekleri, kitapların arasında kurutarak takı yapımında değerlendiriyorum. İşimi de çok seviyorum. Başkanımız da ev hanımlarına her zaman öncelik veriyor. Bize vakit ayırarak buraya geldiği için çok teşekkür ediyorum. Altındağlı hanımlar olarak kendimizi çok daha güçlü hissediyoruz. Bütün hanımlara kurslara katılmalarını tavsiye ediyorum. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmayı öğreniyoruz. Hem de kazanç sağlıyoruz.”

Altındağlı Kadınların El Emekleri Yeni Sezona “Merhaba” Dedi