70 kişi kıyasıya yarıştı… Çubuk E-Spor Merkezi’nde ilk turnuva

featured
service

Başkentte spora ve sporculara değer katacak aktivitelerin artırılması için yürütülen çalışmalara öncülük eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, son zamanlar da popüler olan e-spor turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin geçtiğimiz aylarda hizmete açtığı Çubuk E-Spor Merkezi, ilk oyun turnuvasına ev sahipliği yaptı. ABB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, ABB iştiraklerinden İnovatif AŞ ve ASKİ Spor ortaklığında ‘Ankara Herkes Tek-Zula Turnuvası’ düzenlendi.

70 KİŞİ KIYASIYA YARIŞTI

Başkentin dört bir yanından Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkentte bir ilk olarak hizmete açtığı Çubuk E-Spor Merkezi’ne gelen oyunsever gençler, Türk yapımı online silah ve savaş oyunu olan Zula’yı oynayarak mücadele etti. 70 gencin birincilik için ter döktüğü turnuvada ilk üçe giren yarışmacılar ise ödüllendirildi.

70 kişi kıyasıya yarıştı... Çubuk E-Spor Merkezi'nde ilk turnuva 1

MERKEZDEN RANDEVU SİSTEMİYLE YARARLANILIYOR

Toplam 1000 metrekare alan üzerine kurulan 3 katlı merkezde 142 metrekarelik bir turnuva salonu bulunuyor. Ayrıca oyun severlerin ücretsiz şekilde kullanabileceği 10 oyun bilgisayarının bulunduğu 63 metrekarelik bir oyun odası, 5’er bilgisayardan oluşan ve takımların antrenmanları için hazırlanmış 4 tane boot camp, 3 oyun konsolundan oluşan bir oda ve bir tane de sanal gerçeklik alanı yer alıyor.

ABB tarafından merkezde yer alan tüm odalar ve sağlanan tüm hizmetler randevu sistemiyle ücretsiz olarak Başkentli e-spor tutkunlarına sunuluyor. Merkezden faydalanmak isteyen e-spor tutkunları, https://espor.ankara.bel.tr adresinden randevu oluşturabiliyor.

70 kişi kıyasıya yarıştı… Çubuk E-Spor Merkezi’nde ilk turnuva