fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,3952
  %0,58
 • EURO
  9,0061
  %0,55
 • ALTIN
  421,53
  %0,76
 • BIST
  1.488
  %0,35
Yol Çalışması Ne Zaman Başlayacak?

Yol Çalışması Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz yıl Şubat Ayı’nda Ayantaş tarafından yapılan açıklamada Akyurt-Çankırı Yolu’nun 6 şerite çıkarılacağı açıklanmıştı.

Akyurt İlçe Merkezi’nden protokol yoluna kadar olan kısımda sıcak asfalt bulunmuyor. Geçtiğimiz yıl Şubat Ayı’nda Karayolları Genel Müdürlüğü 4’üncü Bölge Müdürü Mustafa Karademir, bağlı birim müdürleri ve mühendislerinin de katılımıyla Ankara Evi’nde bir toplantı gerçekleştirilmiş, Akyurt Yolu’nun 6 şeride çıkacağı müjdesi verilmişti.
TEMMUZ’DA BAŞLAYACAKTI
Toplantının ardından proje ile ilgili görüşlerini dile getiren Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, 14 km’lik güzergahta 7 tane de köprülü kavşak çalışması yapılacağını dile getirerek “İlçemizin değerini artıracak bir yol çalışmamız var. Mevcut yol 4 şeritli ancak asfaltı istediğimiz gibi değil. Hem daha da genişleyip 6 şeritli bölünmüş yol olacak, hem de sıcak asfalt sayesinde güzel bir zeminde yolculuk yapma imkanımız olacak. Karayolları 4’üncü Bölge Müdürü Sayın Mustafa Karademir ile bu yolun yapımı hakkında görüştük. 14 kilometrelik yolda 7 tane köprü-kavşak yer alacak. Mevcut bazı kavşaklar kaldırılacak. Süre konusunu merak edenler için bu yıl Temmuz ayında yer tesliminin yapılabileceği bilgisini Müdürümüzden aldık. O tarihte yol inşaatımız da başlamış olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullanmıştı.
YAMALI YOL
30 bin nüfusa sahip olan ve “bacasız sanayi şehri”, “Ankara’nın parlayan yıldızı”, “Kuzey’in Yıldızı” sloganlarıyla yetkililerce tanıtımı yapılan Akyurt İlçesi’nin şehir merkezine bağlantısını sağlayan yolda her yıl yağışların ardından yama çalışmaları sürdürülüyor.
Vatandaşlar yol çalışmasının ne zaman başlayacağını merak ederken, Temmuz 2015’de başlayacağı ifade edilen yol çalışması ile ilgili olarak yetkililer tarafından yeni bir açıklama yapılmadı.  
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı