fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3205
  %-1,60
 • EURO
  10,1281
  %-1,39
 • ALTIN
  499,30
  %-0,36
 • BIST
  1.454
  %0,90
Yenimahalle Eğitim Merkezlerinde erken kayıt dönemi

Yenimahalle Eğitim Merkezlerinde erken kayıt dönemi

Yenimahalle Belediyesi’nin, ilçe genelinde eğitime destek vermek amacıyla kurmuş olduğu Yenimahalle Destek Eğitim Merkezleri 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için erken kayıt dönemine başladı.

Yenimahalle’de gençlerin ve çocukların derslerinde ve sınavlarında başarılı olabilmesi, liseye geçiş (LGS) ve üniversiteye giriş (YKS) sınavlarına donanımlı olarak hazırlanmalarını sağlamak amacıyla kurulan merkezler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 2 bin Yenimahalleli öğrenciye eğitim hizmeti sundu.

Kayıtlar Ağustos sonuna kadar sürecek

Destek Eğitim Merkezleri, 6.7.8. ve 9.10.11.12 sınıflara yönelik öğrenme odaklı, gençlerin kişisel gelişimi ön planda tutularak, uzman eğitmenler eşliğinde hazırlanan eğitim programı ile Yenimahalle sakinlerine eğitim desteği sunuyor.

Karşıyaka, Batıkent Meydan, Ragıp Tüzün, Demetevler Destek Eğitim Merkezinde gelecek yılın ön kayıtları Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek. Yenimahalle Destek Eğitim Merkezleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0312 526 25 64 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

“Eğitim ilçemizin olmazsa olmazı”

Yenimahalle’de ilçe sakinlerinin eğitim ve kültür projelerinde çağın gerisinde kalmaması, gençlerin ve çocukların çağdaş sistemde eğitim alması için birçok projenin hayata geçirildiğini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi,  gireceği sınavlarda başarılı olarak, ileride söz sahibi vatandaşlar olabilmesi için hazırlamış olduğumuz Destek Eğitim Merkezlerine büyük önem veriyorum. Bu merkezler sayesinde Yenimahalle’de hem istihdam sağlayarak gençlerin mesleklerinden uzaklaşmasının önüne geçiyor, hem de çağdaş eğitimin gereklerini yerine getirerek ailelere destek oluyoruz. Çocuklarımız iyi üniversitelerde okusun, ülkesinin geleceğine, donanımlı bireyler olarak yetişerek katkı sunsun istiyoruz. Bu düşüncelerle Yenimahallelilere hizmet sunmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yenimahalle

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı