Nejat Uygur Tiyatro Salonu perdelerini açtı

featured
service

Nejat Uygur Tiyatro Salonu, Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerini izleyicisine açtı. Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak açılışı yapılan Cumhuriyet Akademisi’nde yer alan ve babalarının adını taşıyan salonda ilk oyunu ise Süheyl ve Behzat Uygur sahneledi. “Hey Gidi Günler” adlı şarkılı interaktif komedi oyunu izleyici tarafından ayakta alkışlandı.

Anılarını seyirciler ile paylaştılar

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ve belediye meclis üyelerinin de izlediği oyunda,‘Bizim atmaya kıyamadığımız anılarımız var’ diyen Uygur Kardeşler, doğdukları günden bu zamana kadar başlarından geçen acı ve tatlı bütün anılarını seyirciler ile paylaştı.

Kahkahaların havada uçuştuğu gecede vatandaşlar, müzisyenler eşliğinde seslendirilen nostaljik şarkıları da hep birlikte söyledi. Şarkıları vatandaşlarla birlikte seslendiren Uygur Kardeşler, seyircileri de oyuna dahil etti.

Yaşar’a anlamlı hediye

Babalarının adına yapılmış olan salonda gösterim yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Uygur Kardeşler, Başkan Yaşar’a Usta Oyuncu Nejat Uygur’un oğlu Süheyl’e hediye ettiği fotoğrafını ve Bahriyeli şapkasını hediye etti.

Sanatı seveceğiz, sanatçılarımıza sahip çıkacağız

Oyun sonunda Uygur kardeşlere çiçek takdim eden Başkan Yaşar, “Bugün anlamlı bir gün, hem 27 Mart Dünya Tiyatro Günü hem de salonun ilk oyununu Süheyl ve Behzat babaları Nejat Uygur adına açmış olduğumuz salonda sergiledi. Büyük Usta Nejat Uygur, yıllarca bizi eğlendirdi, düşündürdü. Sanatı seveceğiz, sanatçılarımıza sahip çıkacağız. Çünkü sanat insanları birbirine kaynaştırır, düşündürür. Bir ülkede kültür ve sanat ne kadar değerliyse o ülke o kadar gelişmiş demektir. Onun için göreve geldiğim günden beri Yenimahalle’ye çoğu büyükşehirde bile olmayan salonlar kazandırdık ve hepsine de usta sanatçılarımızın ismini verdik. Bu tesisler sadece sizlere değil torunlarınıza da hizmet edecek” dedi.

Nejat Uygur Tiyatro Salonu perdelerini açtı