Yenimahalle’de iftar bereketi Ata Mahallesi’ne taşındı

featured
service

Yenimahalle’nin farklı noktalarında düzenlediği iftar programlarıyla,11 ayın sultanı Ramazan Ayı boyunca vatandaşları bir araya getiren Yenimahalle Belediyesi, Ramazan’ın 14’üncü gününde Ata Mahallesi sakinlerini iftar sofrasında buluşturdu.

Ata Mahallesi Pazaryeri’nde gerçekleşen iftar programında, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Yaşar Neslihanoğlu, Erhan Aras ve belediye meclis üyeleri de vatandaşlarla oruç açtı.

Aynı sofrada buluşmak büyük mutluluk

Kur’an tilaveti ve dualar ile başlayan programda, Ramazan Ayı’nın bereket, barış ve huzur ayı olduğunu dile getiren Başkan Yaşar, “Mübarek Ramazan Ayı’nın bereketini binlerce vatandaşımızı aynı sofrada buluşturarak yaşıyoruz. Sizlerle aynı sofrada, aynı yemeği paylaşmak bizler için büyük mutluluk. Ramazan’ın sonu bayram, hepinizin şimdiden bayramını kutluyor, tuttuğunuz oruçların, yaptığınız ibadetlerin Allah katında kabul olmasınıdiliyorum” dedi.

Ata Mahallesi, Ankara’nın gözde semtlerinden biri oldu

Ata Mahallesi’nin Ankara’nın gözde semtlerinden biri haline geldiğine de değinen Yaşar, “2009’da Belediye Başkanı seçildikten sonra Ata Mahallesi’ni ziyaret ettim ve durum içler acısıydı. Doğru dürüst yol yok, her yer çamurdan geçilmiyor, kaldırım yok, yeşil alan yok. O günlerden bugünlere geldik. Ata Mahallemiz şimdi Ankara’nın en gözde semtlerinden biri oldu. Yollarıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal tesisleriyle, spor tesisleriyle, eğitim alanlarıyla eksiği olmayan bir mahalle artık” diye konuştu.

Yenimahalle’de iftar bereketi Ata Mahallesi’ne taşındı