fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Yavaş: “Ankara’ya hizmet için saat sayıyoruz”

Yavaş: “Ankara’ya hizmet için saat sayıyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimin sembol ismi haline gelen Kızılcahamamlı Halime anneyi, evinde ziyaret etti. Yavaş, eşi Nursen Yavaş ve kızı Armağan Yavaş ile birlikte geldiği Halime annenin evinde kahvaltı yaptı, sohbet etti. Yavaş, Halime annenin hayır duasını alıp, elini öpmeyi de ihmal etmedi.
Halime annenin evinin önünde toplanan kalabalık da Yavaş’ı Kızılcahamam’da yalnız bırakmadı. Sohbetin ardından buradaki Kızılcahamamlılara seslenen Yavaş, balkondan şunları söyledi:
“Bugünlerde neler yaşadığımızı biliyorsunuz. 3 dönemdir adayım. En kirlisini son dönemde yaşadım. Buraya seçim çalışması için geldiğimizde, sağolsunlar, yukarıdan çağırdılar. İyi ki de çıkmışız yukarı. Burada Halime annemizin duasını aldık. Onun videosunu 2 milyon kişi izledi. İzleyenlerin çoğu ağladı, Halime anne vicdanları sızlattı. Dolayısıyla o iftira atanların çamurları hep ellerine bulandı. Dua eden, destek veren herkesten Allah razı olsun. Biz Halime annemize teşekkür etmek için geldik. Bundan sonra evladı olacağız onun. Seçim sonucuna, seçmen iradesine hepimiz saygı duyacağız. Biz verdiğimiz sözleri tutacağız. Ankara’yı kalkındırmak için, buralardaki insanlarımızın gelirlerini artırabilmek için çalışacağız.”

“ANKARA’YA HİZMET İÇİN SAAT SAYIYORUZ”
Yavaş, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mazbatayı ne zaman alacağı sorulan Yavaş, “Ben her an bekliyorum. Çünkü yapılan itirazların bir mesnedi yok. Geçersiz oylara itiraz ediyorlar. Geçersiz oyların toplamı 75 bin, aradaki fark 130 bin. Halbuki geçen seçimde 27 bin fark varken ve geçersiz oyların toplamı 130 binken aynı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve başında Sadi Güven olmasına rağmen benim talebimi reddetmişlerdi. Takdiri, Türk halkına bırakıyorum. Bizim kaybedecek bir tek günümüz bile yok. Mazbatamızı alıp, Ankara halkına hizmet etmek için saat sayıyoruz” dedi.
Geçen seçimde itirazlar devam ederken Melih Gökçek’in mazbatasının aldığı hatırlatılan Yavaş, “İtirazlar devam ederken mazbatayı almıştı. O dönemki haberlere bakın, o dönemki Ak Partili yöneticiler neler demiş. Ama bakın biz ağzımızı açmıyoruz, herkesin yasal hakkını kullanması için bekliyoruz. Ama acele edilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“YSK’NIN YAPISI DEĞİŞMELİDİR”
“Yüksek Seçim Kurulu’nun tutumunu nasıl yorumluyorsunuz?” sorusunun üzerine Yavaş, şunları söyledi:
“Valla onu artık kamuoyu değerlendiriyor. YSK’nın artık bir önceki verdiği kararla, bir sonraki kararı çelişiyor. Geçen seçimde mühürsüz oy pusulaları geçersiz sayılmıştı ancak Cumhurbaşkanlığı referandumunda geçerli saydılar. Artık YSK’nın kanunu ile birlikte yapısını ele almanın zamanı geldi, diye düşünüyorum. Çünkü bu kadar yanlış karar verilmesiyle Türkiye’deki adalete, hukuka olan güven azalıyor. Uluslararası camiada artık Afrika’nın gerisinde kalıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
MANSUR YAVAŞ

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı