1. Haberler
  2. Yerel
  3. Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde Yılsonu Gösterisi

Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde Yılsonu Gösterisi

featured
service

Gemlik Belediyesi Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde düzenlenen yılsonu gösterisi, miniklerin sergilediği oyun ve dans performanslarıyla büyük beğeni topladı. Kreş öğretmenlerinin titizlikle hazırladığı programa, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Uslu ve Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren de katıldı. Aileler, çocuklarını yalnız bırakmayarak gösteriyi ilgiyle izlediler.

Programda konuşan Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, öğretmenlerin maddi sıkıntılar çekmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Öğretmen iyi olursa gençliğimiz, çocuklarımız, geleceğimiz iyi olur. Bu temelden başlıyor. Bu yüzden anaokulları çok önemli” dedi.

Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi'nde Yılsonu Gösterisi 1

Başkan Deviren, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Temel ahlak kurallarını burada öğreniyoruz. Eskiden anaokulları vardı ama farkında değildik. Anaokullarımızı ailelerimizin içinde yaşıyorduk. Babaanneyle, teyzeyle, dayıyla ve hakkı ödenmeyen komşuluklarla. Şu anda öyle bir şey yok. Bir yere taşınıyorsunuz, komşularınız hoş geldin bile demiyorlar. Bunların eksiklerini anaokulları dolduruyor. Çocuklarımızın güzel ahlaklı yetişmesi için mücadele eden, bu programı hazırlayan öğretmenlerimize ve perde arkasındaki herkese teşekkür ediyorum.”

Gösterinin sonunda ilkokula başlayacak öğrenciler, sembolik mezuniyet belgelerini alarak kep attılar. Program, dev Atatürk bayrağı altında söylenen marşlarla sona erdi. Gururlanan veliler, coşkulu alkışlarla miniklerin neşesine ortak oldular.

Uğur Böcekleri Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde Yılsonu Gösterisi