fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3264
  %0,15
 • EURO
  10,0281
  %0,33
 • ALTIN
  479,23
  %0,34
 • BIST
  1.420
  %0,26
TUBİL, Performansıyla Büyüledi

TUBİL, Performansıyla Büyüledi

Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda 10 yılda aldığı kupaları sergileyerek, gösterdiği performansla salonu dolduranları adeta büyüledi.

Topluluk; bugüne kadar her yaş kategorisinde bireye halk dansları eğitimi vererek Yenimahalle’ye birçok kez gurur yaşattı. 7’den 70’e her yaş kategorisinde farklı yörelere ait gösteriler sergileyen ekip ülke içinde ve dışında Yenimahalle Belediyesi’ni temsil etti. Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen gece de farklı yörelerden birçok performans ortaya koyan ekip 10 yılda aldığı kupaları sergiledi. Gecede konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle, Türkiye’de kültür ve sanatın Başkenti oldu. Bundan sonrada böyle olmaya devam edecek” dedi.

TUBİL olarak 10 yılda 5 bin öğrenciye kurs verdik

Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu’nun 2009 yılından bugüne kadar 5 bin öğrenciye eğitim verdiğinin altını çizen Yaşar, “TUBİL belediyemizi 10 yılda 35 ülkede temsil etti. 2 bine yakın gösteri yapıp, 2 Dünya Şampiyonluğu ve 1 tane Dünya En İyi Koreografi Ödülü aldı. Bu başarı Cumhuriyet’in başarısı, bu başarı Yenimahalle’nin başarısı” diye konuştu.

Kültür ve sanat gelişmişlik göstergesidir

Yenimahalle Belediyesi olarak her zaman kültür ve sanata önem verdik diyen Yaşar, “2009 yılında göreve geldiğimizde Yenimahalle’de kültürel faaliyet olarak maalesef çok fazla çalışma yoktu. Ben ve ekibim kültürel faaliyetleri arttırmak için çalıştık. Bugün Yenimahalle Belediyesi kültür ve sanat deyince ismi konuşulan bir belediye haline geldi. Bu başarı da emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Kültürümüze sahip çıkmamız gerekiyor

Halk oyunlarının önemli bir kültürel miras olduğunun altını çizen Yaşar şunları söyledi: “Bu oyunlar bizim kültürel değerlerimizi yansıtıyor. Biz düğünlerimizi eğlencelerimizi bu oyunlarla yaptık. Bu oyunlarla güldük bu oyunlarla eğlendik. Bu oyunlar bizim kültürel zenginliklerimizi yansıtıyor. Bugüne kadar biz bu coğrafya da birlikte yaşadık. Farklılıklarımızı kabul ettik. Bundan sonra da farklılıklarımıza saygı göstererek yaşamaya devam edeceğiz. Bizi bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir”.

TUBİL Başkanı Erol Daldaban da gecenin sonunda TUBİL’e yaptığı katkılardan dolayı Yaşar’a çiçek vererek teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı