1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. TESK Genel Başkanı Palandöken’den YKS Öncesi Önemli Uyarılar

TESK Genel Başkanı Palandöken’den YKS Öncesi Önemli Uyarılar

featured
service

Türkiye genelinde hafta sonu yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sınavların huzur içinde geçmesi için tüm vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Palandöken, bu yıl 3 milyonun üzerinde öğrencinin üniversite sınavına gireceğini belirterek, “Bu yıl üniversite sınavına girecek olan 3 milyonun üzerinde öğrenci bu aşamaya gelene kadar çok büyük maddi ve manevi fedakârlıklar gösterdi. Yıllarca dirsek çürüten tüm adaylar hayalindeki mesleğe ulaşma umuduyla sınavda ter dökecek” dedi.

Gürültüden Kaçınılmalı ve Tedbir Alınmalı

Palandöken, sınav sırasında öğrencilerin konsantrasyonunu bozacak gürültülerin önlenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Öğrenciler bu hafta sonu YKS’de ter dökerken tüm şoför esnafımız ve özel araç sürücüleri okul önlerinde ve çevresinde klakson ve korna çalmamaya özen göstermeli. Sınav yapılan yerlerin yakınlarındaki gürültülü çalışmaların durdurulması için şimdiden tedbir alınmalı. Sınav saatlerinde gürültülü faaliyetlere ara verilmeli, düğün konvoyları gibi trafiğin tıkanmasına sebep olacak hareketlerden kaçınılmalı” ifadelerini kullandı.

Sınava Girenlerin Ulaşımı İçin Şoför Esnafı Hazır

Palandöken, YKS sırasında öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için alınacak önlemleri de açıkladı: “08 Haziran Cumartesi günü 3 milyon 36 bin 945 aday ilk oturumda, 09 Haziran Pazar günü ise 2 milyonun üzerinde aday ikinci oturumda ter dökecek. Öğrenciler sınav günü sıkıntı yaşamamak için günler öncesinden sınava girecekleri okulu gidip görmeli. Sınav günü ise olası trafik yoğunluğu göz önünde bulundurularak erken saatlerde yola çıkılmalı. Özellikle büyük şehirlerde sınava girecekler park sorunu yaşamamak ve trafikteki tıkanmaları önlemek için şahsi araç yerine toplu taşıma araçları tercih edilerek trafikte yaşanabilecek karmaşaya karşı önlem alınmalı. Sınava girecek olan öğrenciler, refakatçi aileler ve sınav görevlileri için toplu taşıma sefer sayıları mutlaka artırılmalı.”

Son olarak, Palandöken tüm vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Gençlerimizin geleceği için vatandaşlarımız hassasiyet ile okul bahçelerinde ses yapmamalı, şoförlerimiz kornaya basmamalı, sokaklarda iş makinelerinin çalışmalarına sınav süresince ara verilmeli. İyi bir üniversiteye girmek için dirsek çürüten, emek veren tüm öğrencilerimize başarılar diliyor ve çalışmalarının neticesini almalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

TESK Genel Başkanı Palandöken’den YKS Öncesi Önemli Uyarılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.