1. Haberler
  2. GÜNCEL
  3. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni 14 Temmuz’da Yola Çıkıyor

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni 14 Temmuz’da Yola Çıkıyor

featured
service

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni’nin 14 Temmuz’da yola çıkacağını duyurdu. Bakan Uraloğlu, yaptığı açıklamada, “Milli hafızamıza kazınan 15 Temmuz gecesinde, Hakk’ın rahmetine kavuşan 251 şehidimizi özlemle anıyor ve 2 bin 740 gazimize minnetimizi sunuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik trenimiz Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında belirlenecek programa göre sefer yaparak 2 ay boyunca 56 bin kilometre yol kat edecek ve yaklaşık 60 bin yolcu taşıyacak.” dedi.

Altıncı Demokrasi ve Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor

2018 yılında başlatılan ve bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan Demokrasi ve Milli Birlik Treni, Ankara Hızlı Tren Garı’ndan 14 Temmuz’da hareket edecek. Hızlı tren seti, “Milletin Zaferi” temasıyla tasarlandı. Uraloğlu, “Milli hafızamıza kazınan 15 Temmuz gecesinde, Hakk’ın rahmetine kavuşan 251 şehidimizi özlemle anıyor ve 2 bin 740 gazimize minnetimizi sunuyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik trenimiz Ankara-Eskişehir-İstanbul ve İstanbul-Konya-İstanbul arasında belirlenecek programa göre sefer yaparak 2 ay boyunca 56 bin kilometre yol kat edecek ve yaklaşık 60 bin yolcu taşıyacak.” diye konuştu.

“Milletin Zaferi” Temasıyla Yola Çıkacak

Bakan Uraloğlu, “Demokrasi ve Milli Birlik şuuruyla sadece bir gün değil, her gün ülkece darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz mücadeleyi trenlerimizle yaşatmaya devam ediyoruz. Her 15 Temmuz’da bir gelenek haline gelen ve ülkece darbe girişimine karşı milletçe verdiğimiz mücadeleyi ve kahramanlık destanını trenlerimizin üzerinde nesilden nesile aktaracağız. Milli irademize, özgürlüğümüze ve bağımsızlığımıza karşı açılan bu savaşta, canlarını ortaya koyan 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

411 yolcu kapasitesi ile hizmet verecek olan hızlı tren, 14 Temmuz saat 13:10’da Ankara’dan yola çıkacak. Uraloğlu, bu trenin, milletin darbe girişimine karşı verdiği mücadeleyi ve kahramanlık destanını yaşatmanın yanı sıra, toplumsal hafızayı diri tutma amacı taşıdığını belirtti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni 14 Temmuz’da Yola Çıkıyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.