fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,1668
  %0,87
 • EURO
  8,7132
  %0,89
 • ALTIN
  414,44
  %0,52
 • BIST
  1.483
  %-2,30
Sabah Gazetesi’ne sert tepki

Sabah Gazetesi’ne sert tepki

Sabah Gazetesi’nin 11 Eylül tarihli Ankara ekinde ‘Sincan tek yürek MHP ortada yok’ haberine MHP Ankara İl başkanı Fatih Çetinkaya tepki gösterdi: “Teröre verdikleri tavizlerle bize bu acıları yaşatan zihniyetin terörü kınaması, ortak sağduyu açıklamaları şovdur. Bizi de bu şovlarına dolgu malzemesi yapmak, bizi hedef göstermek istiyorlar. Bizim bölücü teröre karşı dik duruşumuz zaten bellidir”.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 11 Eylül 2015 tarihli Sabah Gazetesi Ankara ekinde yer alan ‘Sincan tek yürek MHP ortada yok’ başlıklı habere tepki gösterdi. Haberin ciddiyetten ve gerçeklerden uzak olduğunun altını çizen Çetinkaya, “Milliyetçi Hareket Partisi, teröre ve teröriste karşı duruşunu kendi cümleleriyle zaten ifade etmiştir. Şimdi herhangi bir ilçe başkanımızın veya temsilcimizin gidip de, yıllarca ülkenin bu vaziyete düşmesine seyirci kalanların, bu günlere gelinmesine zemin hazırlayanların, toplumsal sağduyu adı altındaki şovlarına dolgu malzemesi olması elbette ki tarafımızca lüzumsuzdur. Ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü durumun müsebbibi olan bir siyasi partinin herhangi bir temsilcisinin çıkıp da bu durumu kınaması, mevcut durumun kınanmasında bir ön alma çabası içerisinde olması, diğer siyasi partiler başta olmak üzere toplumun her kesiminin, onlarla aynı deklarasyonlara imza atmasını beklemesi, kadar akla ziyan bir hal olamaz” diye konuştu.CHP VE BBP’DE KATILMADI

Çetinkaya, gazetenin haberine konu olan toplantıya katılmayan tek siyasi partinin MHP olmadığına işaret ederek, “BBP ve CHP temsilcilerinin de bu tiyatro gösterisine iştirak etmedikleri bilgisi hepimizce malumken, gazete haberinde sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin zikredilerek hedef gösterilmeye çalışılması da bu toplantılarının asıl gayelerinin ne olduğunu aşikar etmektedir” şeklinde konuştu.

TÜRK MİLLETİ ÇARESİZ DEĞİLDİR

Yaşanan terör olaylarının Türk milletini ziyadesiyle üzdüğünü kaydeden Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat herkes bilmelidir ki, Türk Milleti asla çaresiz değildir. Bu millet, cesareti ve ferasetiyle bu illetten tez zamanda kurtulacaktır. Güvenlik güçlerimiz, bu teröristlere hak ettiği cezayı er yada geç verecek, Milletimizi bu PKK pisliğinden ve onun pisliğinden beslenen müsveddelerden kurtaracaktır.  Şerefli Türk askeri ve güvenlik güçlerimiz bu karaktersiz örgütün hain pusularına karşın kahramanca mücadele ederken, aziz Türk milleti de her zaman olduğu gibi maddi manevi tüm desteğini kahraman evlatlarına vermeyi ihmal etmemiştir”. Çetinkaya, parti olarak AKP’nin çözüm sürecini çözülme süreci olarak sonuçlanacağını yıllar önce beyan ettiklerini hatırlatarak, MHP’nin PKK’ya ve onun uzantılarına verilen tavizlere karşı her zaman dimdik durduğunu söyledi.

AKP İNANDIRICILIĞINI YİTİRMİŞTİR

AKP’nin  ‘Akıl tutulması yaşadık, kandırıldık, yanıldık’ gibi mağduriyet içerikli kelimelerle itiraflarının inandırıcılığı olmadığına vurgu yapan Çetinkaya, “AKP’nin bir anda yörünge değiştirmesi AKP siyasi tarihinde hiç de yabancı olduğumuz bir tavır değildir. Ne zaman ki devletin bütün organları susmuş, şehit sayısını bile açıklayamaz acziyete bürünmüştür, işte o zaman Milletimiz kendi sözünü söylemeye başlamıştır. Sokağa yansıyan tepkiler ne zaman ki AKP’nin aleyhinde bir rüzgar estirmeye başlamış, işte o an itibariyle ‘Bir şey yapmalıyız, biz de bu tepkiler de olumlu rol kapmalıyız, yoksa bu dip dalgalarının yaratacağı tsunami 1 Kasım’da bizi sandığa gömecek’ telaşıyla durumdan vazife çıkarmaya karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı