fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4705
  %-0,37
 • EURO
  10,2921
  %0,22
 • ALTIN
  502,04
  %0,55
 • BIST
  1.441
  %-0,25
Mansur Yavaş: Bana Olan Güveni Boşa Çıkarmayacağım

Mansur Yavaş: Bana Olan Güveni Boşa Çıkarmayacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Başkan Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı. Kılıçdaroğlu’nu makamında ağırlayarak bir süre görüşen Başkan Yavaş daha sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte kameraların karşısına çıktı.

KILIÇDAROĞLU: “MANSUR YAVAŞ İSMİ BİR MARKADIR”

          CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerine Başkan Yavaş’ı överek başladı.

Başkan Yavaş’ın başarıları, çalışmaları, öngörüsü ve hizmet verme aşkına sahip bir belediye başkanı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mansur Yavaş ismi sadece Ankara’da değil Türkiye’de bir markadır. Çalışmalarıyla, başarılarıyla ve öngörüsüyle bir kente hizmet verme aşkı ile dolu olan bir isimdir. Mansur Yavaş’ı ben öyle görüyorum. Sizinle birlikte önümüzdeki süreçte bunu hep birlikte göreceğiz.”

“HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI ANKARALIYA VERECEĞİNİ GÖRECEKSİNİZ”

            Konuşmasına Başkan Yavaş’ın başkanlığı süresince neler yapacağını anlatarak devam eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Harcadığı her kuruşun hesabını Ankaralıya veren, Ankara’yı gerçekten de Türkiye’nin en önemli kentlerinden birisi haline getiren; kültürüyle, birikimiyle, tarihiyle, doğasıyla, müzeleriyle, kültür merkezleriyle bütün bunları yapacak bir belediye başkanımız var artık. Biz de hep beraber izleyeceğiz ve göreceğiz.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN TÜRKÜLÜ BENZETME

             Kılıçdaroğlu, Başkan Yavaş’ın çalışmaları sonucunda Ankara’nın yaşayacağı değişimi ve dönüşümü bir Ankara Türküsü benzetmesiyle anlattı:     

“Ankara’nın güzel bir türküsü var. ‘Ankara Ankara güzel Ankara, seni görmek ister her bahtı kara’ diyen bir türkümüz var. Gerçekten de Mansur Yavaş başkanımızdan da beklediğimiz budur. Her bahtı karanın gelip Ankara’yı gezdiği zaman mutlu olacağı bir Ankara arzu ediyoruz. Kendisi kentin pek çok sorunu var ama sorunlardan şikayet eden değil, sorunları çözen bir başkan kimliğine sahip. Bütün Ankaralılara önümüzdeki süreç içinde elbirliği ile gönül birliği ile diğer belediye başkanları ile de işbirliği yaparak pek çok sorunu aşacaktır.”

              CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk toplantısında yaşanan tartışmalara da değinerek, şöyle konuştu:

“Belediye Meclisi’nde çoğunluğun olup olmamasının çok büyük bir önemi yok bana göre. Siz bir hizmet yapıyorsunuz, Ankaralılar için yapıyorsunuz. Bütün Ankaralılar yararlansın diye yapıyorsunuz. Dolayısıyla vicdan sahibi herkesin getirilen projenin, yapılacak yatırımın Ankaralıların yararına olduğu sürece itiraz etmeyeceklerini düşünüyorum. Eğer Ankaralıların yararına ise ve yapılan harcamaların hesabı veriliyorsa herkes tarafından desteklenmesi lazım. Çünkü hizmet Ankaralılara verilecektir ve Ankaralılar bu hizmetten yararlanacaktır diye düşünüyorum. Meclis’te tabi ki tartışmalar olabilir ama bu tartışmalar umuyorum ve diliyorum ki projenin niteliği olabilir, projenin maliyeti olabilir yararı konularında olabilir. Bu çerçevede olacak tartışmalar her zaman verilecek hizmetin kalitesini artıracaktır. Kısır tartışmaların çok daha ötesinde Ankaralıların çok daha güzel, hizmet veren bir belediye meclisi ile güzel bir Ankara’yı hep beraber görmek ve yaşamak istiyoruz. Ben Sayın Başkana görevinde yürekten başarılar diliyorum.”

BAŞKAN YAVAŞ: “GENEL BAŞKANIMIZ BANA GÜVENDİ VE HEP ARKAMDA DURDU”

           Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerek 2014 gerekse 2019 seçimlerinde kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Başkan Yavaş, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Zorlu bir adaylık süreci geçirmiştik. 2014 yılında da aynı şekilde de benim adaylığıma karar verirken, kamuoyundaki tereddütler veya parti içerisindeki birtakım karşı çıkışlara karşın gerçekten bize güvendiniz ve arkamızda durdunuz. Yine 2019 yılında da adaylığım söz konusu olduğu zaman hem kamuoyunda hem basında belki de yine parti içerisinde farklı fikirler vardı ama çok teşekkür ederim bana güvendiniz ve arkamda durdunuz.”

“BANA OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM”

           Millet İttifakı’nın verdiği isabetli kararlar sayesinde 11 Büyükşehir Belediyesi’nin kazanıldığına dikkat çeken Başkan Yavaş, “Bana olan güveni boşa çıkarmayacağım” ifade ederek, “Sonuçta verdiğiniz isabetli kararla bugün 11 Büyükşehir Belediyeyi kazanmış olduk. Bana güveninizi boşa çıkarmayacağımızdan emin olmanızı diliyorum. Yine sizin verdiğiniz irade karşısında Ankaralılar da bize güvendiler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçtiler. Bu irade sandığa da yansıdı. Yine onların da bize olan güvenini boşa çıkarmamak için elimizden geleni yapacağız. Bugüne kadar geçen süre içinde Meclis’te tartışmalar oldu ama bunların hepsini aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN ENKAZ DEVRALDIK DEMEDİK”

Ziyarete yoğun ilgi gösteren basın mensuplarına Büyükşehir Belediyesi’nin mali durumuna ilişkin bilgiler de veren Başkan Yavaş, bu bilgileri de paylaştı:

“14 milyar lira bütçemiz var. 8.5 milyar lira belediyenin EGO ve ASKİ dahil borcumuz var. Bir kısmı bunların takvime bağlı. Şirketlerin 890 milyon lira borcu var. Yine belediyemizde 28 bin 183 belediye personeli var. Belediye çalışanları olarak bir kısmı memur, bir kısmı da belediye şirketlerinde çalıyor. Yine bugüne kadar hiçbir zaman bir enkaz devraldık demedik, borcumuz var demedik. Çünkü ekip olarak bunları aşacağımıza inanıyoruz. Projelerimizin hepsini vaat ettiğimiz ne varsa gerçekleştireceğimiz konusunda hiç şüphem yok. Güzel bir ekip kurarak, Ankaralılara verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getireceğiz. İnşallah size ve Ankaralılara mahcup olmamayı temenni ediyorum.”

           Başkan Yavaş, ziyaretin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhuriyetin 10. yıl kutlamaları için Beypazarı’ndan Ankara’ya gelen Seymen ekibinin tarihi fotoğrafını hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı