1. Haberler
  2. Gündem
  3. Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye’de iç karışıklık dış müdahale zeminini oluşturur

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye’de iç karışıklık dış müdahale zeminini oluşturur

featured
service

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de son günlerde yaşanan sığınmacılara yönelik şiddet olaylarına değinerek, vatandaşları sağduyuya davet etti. Kılıçdaroğlu, “Onların tam istediklerini yapıyorsunuz. Sakın! Büyük ortadoğu projesinin ve onun eş başkanının kurduğu plana ortak olmayın. Türkiye’de iç karışıklık; dış müdahale zeminini oluşturur. Bunu istiyorlar oyuna gelmeyin” dedi.

“B.O.P İşliyor”

Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamasına “B.O.P işliyor…” ifadeleriyle başlayarak, “14 Mayıs’ta dinlemediniz, şimdi dinleyin!” dedi. Kılıçdaroğlu, “Bu yürüyüş; bütün memuriyet hayatını yetimin tek kuruşu uğruna hırsızlarla mücadeleye adayan, siyasi kariyeri boyunca milletin menfaatinden başka şahsi hiçbir menfaat gözetmeyen, insan sevgisi, onur-namus ve dürüstlük dışında hiçbir dünya malı biriktirmeyen vatansever bir adamın, tarih önünde her türlü tehdite rağmen milletine karşı son onur yürüyüşüdür” ifadelerini kullandı.

Son günlerde Kayseri, Konya, Gaziantep ve Hatay başta olmak üzere birçok şehirde sığınmacılara yönelik şiddet içeren gösterileri üzülerek takip ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, vatandaşlara vicdanlarına ömür boyu çekecekleri bir vebal yüklememeleri çağrısında bulundu. Çocuklara kirli bir miras bırakmamak ve Türkiye’yi uluslararası kamuoyunda utanç vesikası haline getirmemek gerektiğini ifade etti.

thumbnail
İlişkili Haber
Ümit Özdağ: Bu İnsanları Vatanlarına Türk Milletine Yakışır Şekilde Yollayacağız

“Öfkenizi Anlıyorum”

Kılıçdaroğlu, öfkeli vatandaşları anladığını ve hak verdiğini belirterek, seçim döneminde sığınmacıları iki yıl içinde göndereceğini ve bunun bir milli beka sorunu olduğunu söylediğini hatırlattı. Kılıçdaroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sizler gibi ben de mültecilerin, Erdoğan ağzıyla “bay bay Kemal” dediği videoları, endişe içerisinde üzülerek izledim. Yurttaşlarım, kardeşlerim, aziz milletim; Onların tam istediklerini yapıyorsunuz. Sakın! Büyük ortadoğu projesinin ve onun eş başkanının kurduğu plana ortak olmayın. Türkiye’de iç karışıklık; dış müdahale zeminini oluşturur. Bunu istiyorlar oyuna gelmeyin.. Öfkenizi diri tutun! Ama bunu savaştan çocuğunun canını kaçıran zavallı bir babaya karşı değil, onları buraya getirmek için ülkelerinde savaş çıkaran ve sizi onlara düşman eden, küresel şer odaklarına ve onların satılık işbirlikçilerine karşı diri tutun!

“Bakacağınız yer; B.O.P. eşbaşkanıdır”

NATO toplantılarının ışıltılı mermerlerinden bayrak toplama sahtekarığına bakmayın. Bakacağınız yer; Suriye’deki tek toprağımız olan Süleyman Şah türbesini ve oradaki bayrağımızı terk edenlerdir. Bakacağınız yer; hastanelerimizde tedavi ettikleri, utanmadan arlanmadan Kuva-i Milliye hareketiyle bir tuttukları, başka bir ülkeyi parçalatmak için besledikleri öso denen gruba bayrağımızı parçalatanlardır! Kardeşlerim, bakacağınız yer; bizim okumuş-yetişmiş-güzel çocuklarımızı yurtdışına gönderenler, bizleri Avrupa’nın asgari ücretli çalışanı yapmak için içimize ne idüğü belirsiz Afganistan, Pakistan, Bangladeş ve dünyanın birçok geri kalmış, toplu tecavüz kültüründen gelme mültecileri içimize sokan B.O.P eşbaşkanıdır.

“Planı anlayın, plana sadık kalanları tanıyın”

Bakacağınız yer; Karadeniz’in şehirlerini, Akdeniz’in sahillerini, topraklarımızı, evlerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığınıı 3 kuruşa satan iktidardır. PLANI ANLAYIN, PLANA SADIK KALANLARI TANIYIN… Taş yerinde ağırdır, mülteciler gitmek zorundadır. Ev içine ev olmaz. Ama bu şekilde değil! Tekrar söylüyorum, parayla satılan vatandaşlıklar iptal edilecek ve bütün mülteciler onurları kırılmadan geri gönderilecektir. Sabır… Sizleri itidale ve sükunete davet ediyorum. Son olarak söylemek isterim ki; verdiğimiz mücadele karşısında benim canımın hiçbir kıymeti yoktur. Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkın. Hepinizi çok seviyorum…

Kemal Kılıçdaroğlu: Türkiye’de iç karışıklık dış müdahale zeminini oluşturur