fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5646
  %1,13
 • EURO
  10,3784
  %1,08
 • ALTIN
  513,62
  %1,08
 • BIST
  1.440
  %-0,97
“Değer yargılarımız kötüye gidiyor”

“Değer yargılarımız kötüye gidiyor”

Akyurt Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Akyurt’ta “Madde Kullanım Bozukluğunda Genel Yaklaşım” adlı konferansı düzenlendi. Konferansta konuşan Akyurt Belediye Başkanı Ayantaş; “Maalesef toplumumuzun değer yargıları her geçen gün çok daha kötü duruma doğru gidiyor” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki konferansa Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü, Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü, Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü de katıldı.

Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş konferansın açılışında yaptığı konuşmada “Özellikle son yıllarda toplumumuzun en zorlandığı konu madde kullanımıdır. Her geçen gün madde kullanmaya başlama yaşının daha da aşağılara indiği bir dönemde bunun mücadelesi, her bir çocuğun ailesiyle, okuluyla kendisiyle ve el birliğiyle çözülecek bir konu. Maalesef toplumumuzun değer yargıları her geçen gün çok daha kötü duruma doğru gidiyor. Gençlerin rol model olarak gördüğü insanların birçoğu uyuşturucu kullanıyor. Göz önünde bulunan ünlüler düzelmediği sürece, gençlerimizi uyuşturucudan kurtarma şansımız azalıyor. Biz Akyurt Belediyesi olarak Belediye Meclisimizde almış olduğumuz karar uyarınca ilçemizdeki madde bağımlısı gençlerin tedavi masraflarının Belediyemiz tarafından karşılanmasını sağladık. Bugüne kadar 5 gencimizi de bu illetten kurtardık. Devletimizin de bu umutsuz gidişe karşı daha etkin önlemler alması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ufuk Üniversitesi Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Yard. Doç Dr. Ahmet Gül konferansta çocukların ve gençlerin uyuşturucu madde kullanımında en çok çevreden etkilendiklerini, mevcut çevrenin değiştirilerek madde bağımlılığının azaltılabileceğini ve dış görünüşüyle bazı insanların madde bağımlısı olduğunun anlaşılabileceğini anlattı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı