fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1269
  %-0,28
 • EURO
  9,7052
  %-0,12
 • ALTIN
  455,72
  %0,37
 • BIST
  1.378
  %0,18
Akyurt ve Çubuk’ta Arazi Toplulaştırma

Akyurt ve Çubuk’ta Arazi Toplulaştırma

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Akyurt ve Çubuk’ta toplulaştırma projesi gerçekleştirilecek. Proje ile küçük ve parçalı arazilerin birleştirilmesi ile tarımsal verimliliğin artırılması hedefleniyor. Projenin yüklenicisi 11 Temmuz tarihinde gerçekleşek olan ihale ile belirlenecek. 

Toplam 34.000,00 hektar alanda Akyurt İlçesine bağlı Balıkhisar, Büğdüz, Cücük, Çınarköy, Doğanoluk, Güzelhisar, Kızık, Merkez, Şeyhler mahalleleri ile Çubuk İlçesine bağlı Ağılcık, Akkuzulu, Dumlupınar, Esenboğa, Güldarpı, Kutluören, Melikşah, Merkez, Ömercik, Sunlu, Taşpınar, Yazır ve Yenice Mahallerinde toplulaştırma yapılacak.

ARAZİLER BİRLEŞTİRİLECEK
Bir vatandaşın köyünde farklı mevkilerde 5 ayrı noktada tarlası var ise bu 5 tarla 1 noktada birleştirilecek. Bu aşamada köylülere ve çiftçilere mülakat çalışmaları yapılacak. Çiftçilere çalışma ile ilgili olarak eğitimler verilecek ve çiftçi tercihleri tutanak altına alınacak. Gerçekleştirilen eğitim ve mülakatlar ayrıca kamera ile kayıt altına alınacak. Daha sonra tutanaklar ilan edilerek askıya çıkarılacak ve itirazlar değerlendirilecek. Arazide toplulaştırma yapılan alanlarda toprak düzleme çalışmaları, yol açılması, taşların toplanması, su kanallarının inşaası gibi uygulamalarda yürütülecek.

Parselasyon planlarının yapım aşamalarının ve yeni parselasyon planlarının vatandaşlarca nasıl inceleneceği köylerde düzenlenecek olan toplantılarla anlatılacak.
Toplulaştırma çalışmalarının ardından parsel yer teslim tutanağı hazırlanarak, parsel krokisi, köşe nokta numaraları yazılarak parsel sahibine teslim edilecek. Ardından tapuya tescil işlemleri yürütülerek yeni tapu senetleri düzenlenecek.

Proje ile ayrıca 6 metre genişliğinde 550 kilometre tarla içi yol çalışması yürütülmesi planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

 1. neden tam anlamı ile açık haber yapmıyorsunuz. yalan yanlış haber yapmak hoşunuza mı gidiyor haber yaptığınızı mı sanıyorsunuz tarım ve hayvancılık bakanlığı ile bire bir görüşme sağladım sizin yaptığınız haber ile alakası yok lütfen haberlerinizi gerçek olarak yazınız

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı