fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,2780
  %-0,43
 • EURO
  10,0167
  %0,21
 • ALTIN
  482,79
  %1,09
 • BIST
  1.428
  %0,54
Çubuk Turşu Festivali Eylülde

Çubuk Turşu Festivali Eylülde

Çubuk ilçesinde bu yıl 13.’sü düzenlenecek Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali kapsamında turşucu esnafıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. Çubuk Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, festivalinin her yıl olduğu gibi bu yılda Eylül ayında gerçekleştirileceğini söyledi.

“TUĞLUCA’NIN İLÇEMİZE ARMAĞANI…”

Festivalin amacının ilçe ekonomisine katkı sağlamak olduğunu anlatan Başkan Acehan, festival için hazırlıkların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Tüm turşucu esnafını festival alanında kuracakları stantlarda görmek istediklerini vurgulayan Acehan, şunları kaydetti:

“Gerçekten de festival bizden önceki Belediye Başkanlarımızdan Adem Tuğluca’nın ilçemize armağan ettiği çok güzel bir projedir. Kendisine bu konuda çok teşekkür ediyorum. İlçemizin tanıtımının yapılması yanında festivalde ilçeye çok büyük miktarda sıcak para girişi oluyor. Sadece festival süresince değil bir yıl süren bir ekonomik getirisiyle tüm ilçe halkına yönelik ekonomik döngü meydana getiriyor. Biz bunun için festivali eğlence gibi görmüyoruz. Festivaldeki amaç eğlence değil, amacımız vatandaşımızın emeğini ekonomiye kazandırmaktır.”

Geçtiğimiz yıl yapılan ve hizmete giren festival alanının genişletilerek büyütüldüğünü aktaran Acehan, trafik akışının da sorunsuz olması için festival alanından Aşağı Çavundur Mahallesine doğru tek yön olarak vereceklerini kaydetti.

Çubuk Turşucular ve Yaş Sebze, Meyve Üretim Kooperatifi Başkanı Hasan Işık ise, turşusu esnafı olarak festival alanında fire vermeden tüm üreticilerin yer alacağını söyledi. Festivalin turşu satışlarına büyük katkısı olduğunun altını çizen Işık, düzenlenecek festival dolayısıyla Başkan Acehan’a ve ekibine teşekkür ederek, kooperatif olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı