DOLAR 8,6231-0.32%
EURO 10,3044-0.31%
ALTIN 494,690,00
BITCOIN 2953475,15%
Ankara
22°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çubuk Belediyesi Kredi Kullanacak

Çubuk Belediyesi Kredi Kullanacak

ABONE OL
Kasım 16, 2018 11:16
Çubuk Belediyesi Kredi Kullanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çubuk Belediyesi ‘belediye binası hakedişlerini ödemek ve diğer belediye giderlerine katkı sağlamak amacıyla’ 5 Milyon TL tutarında kredi kullanacak.

Geçtiğimiz ay Çubuk Belediye Meclisi’nde görüşülen ve oy birliği ile kabul edilen kararda, belediyeye ait gayrimenkullerin iki kez satışa çıkarılmasına rağmen ihaleye giren olmadığı belirtildi.

“İHALEYE GİREN OLMADI”

Çubuk Belediye Meclisi’nde görüşülen ve oy birliği ile kabul edilen kararda şu görüşlere yer verildi: “Son zamanlarda dış güçler tarafından ülkemiz aleyhine başlatılan ekonomik oyunlar neticesinde, Türk parası diğer paralara karşı hızla değer kaybetmiş ve bu da ülkemiz ekonomisini olumsuz yönde etkilemiştir. Bu olumsuz etki sonucunda, öncelikli olarak Belediye binası hakedişlerini ödemek ve diğer belediyemiz giderlerine katkı sağlamak amacıyla Belediyemize ait gayrimenkullerinin satışı için 2 defa ihaleye çıkılmasına karşın, ihaleye giren olmadığından satış gerçekleştirilememiştir. Bu itibarla; bahse konu hizmetlerimizin kesintisiz olarak yürütülmesi için 5.000.000,00.-TL (Beşmilyonlira) krediye ihtiyaç duyulmaktadır. Kredi kullanılması hususunun Meclisimizde görüşülerek karara bağlanması ve kredi kullanılması yönünde karar alınması durumunda Başkanlık Makamına yetki verilmesini arz ederim. Belediye Meclisinde görüşülmesi arz ederim. Şeklindeki başkanlık yazısı meclise sunuldu. Yapılan görüşmeler neticesinde gündeme alınmasına ve gündeme bir madde eklenmesini oy birliği ile karar verildi. Konu mecliste değerlendirilerek yapılan açık oylama neticesinde 5.000.000,00.-TL (Beşmilyonlira) kredinin kullanılmasına oy birliği ile karar verildi.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.