fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Çınar Kadınları Dolu Dizgin…

Çınar Kadınları Dolu Dizgin…

Ankara’da başlattıkları hareketi Ülke geneline yayan ve Türkiye genelinde 7 ilde daha örgütlenen Çınar Kadınları kurmaya başladıkları derneklerle Federasyon olma yolunda ilerliyor.

“Dünya kadınla güzel” sloganı ile yola çıkan ve veren el ile alan el bir araya getirmeyi hedefleyen Çınar Kadınları, çeşitli etkinliklerle sesini duyurmaya çalışıyor. Şimdiye kadar birçok çalışmaya imza atan son olarak ta Adana’daki sivil toplum çalışmalarından birinde ödüle laik görülen Çınar Kadınları Ülke genelindeki projeleri için Ankara’daki üst düzey görüşmelerinden de olumlu sonuçlar bekliyor.

Bünyelerinde her meslekten ve her yaştan kadın bulunduran ve çalışmalarını yaparken de danışman statüsünde erkek desteği alan Çınar Kadınları birlik ve beraberlik içinde ortak amaca hizmet ederek Ülke genelinde çok güçlü bir sesi temsil ediyor. Kadının çalışma hayatında daha fazla yer alması, ekonomik ve sosyal yaşama erkeklerle eşit oranda dahil olması amacıyla kurulan Çınar Kadınları Platformu sesini tüm Türkiye’ye duyurmayı ve farklı illerden gelen kadınlarla zaman zaman bir araya gelip yeni fikirlerle büyümeyi de amaçlıyor.

Platformun Genel Başkanı Ayşegül İşbilir, özellikle kadınların karşılaştıkları güçlüklerde onlara destek olmak, ülkemizde kadın konusunda duyarlı bir toplum yaratmak için ellerinden gelen çalışmayı yapmaktan çekinmeyeceklerini dile getirdi.  Başta Ankara olmak üzere birçok ilden aynı amaç ve hedef için toplanan kadınların oluşturduğu bir platform olarak geniş kitlelere yayılacaklarının mesajını veren İşbilir, kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

Yaşamın içinde kadının her alanda bulunduğunu dile getiren ve bunun içinde Halk eğitim merkezlerinden, İşkur’dan, Kosgeb’den ve diğer birçok kurumdan da destek beklediklerini dile getiren Platform Başkanı Ayşegül İşbilir, Tüm kurum ve kuruluşları bu platforma destek olmaya çağırdı.  İşbilir, Uygun işe etkin kişi düşüncesiyle yola çıkan platform üyelerinin , özel sektörde ve kamuda kadınların istihdamına yönelik arayışların başladığını söyleyerek, özellikle şiddete maruz kalan kadınlara, cinsel istismara uğrayan kadınlara, onları tekrar hayata bağlamak ve sağlıklı olmalarını sağlamak için yeni kapılar açarak psikolojik destek sunacaklarını da söyledi.

Çınar Kadınları Platformu Projeler Koordinatörü Hüseyin Akın ise, bütün çalışmaların temelini kadınlar oluşturuyor diyerek, dernek, anayasa ve yasalar doğrultusunda evrensel insan haklarına saygılı, sosyal hukuk düzeni içinde kadınların ve kız çocuklarının sosyokültürel ve bedensel gelişimleri ile eğitimlerini sağlamak, desteklemek amacıyla projeler ürettiklerini aktardı. Dünya kadınla güzel sloganı ile ulaşabilecekleri yardıma muhtaç kadınlara da her zaman destek olacaklarını anlattı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı