1. Haberler
  2. Yerel
  3. Bodrum Belediyesi Çevre Denetimi! 261 Bin Lira Ceza Kesildi

Bodrum Belediyesi Çevre Denetimi! 261 Bin Lira Ceza Kesildi

featured
service

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim ekipleri, doğanın ve çevrenin korunması için duyarlı vatandaşların ihbarlarını değerlendirerek, kapsamlı denetimler gerçekleştiriyor.

Çarşı, Eskiçeşme, Cumhuriyet, Çırkan, Konacık, Akyarlar ve Yalıkavak mahallelerinden gelen ihbarlar üzerine harekete geçen ekipler, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde son iki ayda 13 işletmeye toplam 261.612 lira para cezası kesti. Çevre Denetim ekipleri, son ihbara istinaden Konacık Mahallesi’nde yaptıkları incelemelerde, atıkları yol kenarına atan firmayı tespit ederek, para cezası uyguladı ve atıkları geri toplattı.

Bodrum Belediyesi Çevre Denetimi! 261 Bin Lira Ceza Kesildi 1

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, çevrenin ve doğanın korunmasının gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmanın anahtarı olduğunu vurgulayarak, “Duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarıyla bölgelerde çalışmalar yürüten ekiplerimiz, çevre kirliliğine sebep olan ilgili kişilere kanunlar kapsamında işlemler uyguluyor. Belediye ekiplerimiz, ellerinden geldiği kadar çevre temizliğini sağlamaya çalışsa da kentimize yakışır bir doğa ve çevre için öncelikle vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını ve çevreyi kirletmemeye özen göstermesini bekliyoruz. Çünkü gelecek nesillere temiz bir dünya bırakabilmek ancak çevre kirliliğine sebep olacak davranışlardan vazgeçmekle olacaktır” dedi.

Doğayı ve çevreyi kirletenlere yönelik ihbarlar, 444 00 48 Çağrı Merkezi ve WhatsApp hattı üzerinden yapılabilir.

Bodrum Belediyesi Çevre Denetimi! 261 Bin Lira Ceza Kesildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.