1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştı: 1 Milyon 21 Bin 726 TL Para Cezası

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştı: 1 Milyon 21 Bin 726 TL Para Cezası

featured
service

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi şehirlerarası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimlerin hızlandırıldığını açıkladı. Bakan Uraloğlu, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlarımızın memleketlerine giderken mağduriyet yaşamaması, güvenli ve konforlu seyahat edebilmeleri amacıyla bütün önlemlerimizi aldık” dedi.

Bayram tatili öncesinde, şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan firmalara yönelik fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın engellenmesine yönelik denetimleri sıkı bir şekilde uyguladıklarını belirten Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılının ‘Emekliler Yılı’ ilan edilmesi ile birlikte şehirlerarası otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığına dair denetimlerin sürdüğünü ifade etti.

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştı: 1 Milyon 21 Bin 726 TL Para Cezası 1

10 Günlük Denetimlerde 1 Milyon 21 Bin 726 TL’lik İdari İşlem

Bakan Uraloğlu, bayram öncesi yaşanan yoğunluk nedeniyle yurt genelinde arttırılan 10 günlük denetimler sonucunda 1.534 otobüsün denetlendiğini ve bu denetimler sonucunda 1820 uyarı cezası ile birlikte toplam 1 milyon 21 bin 726 TL’lik idari işlem uygulandığını belirtti. Uraloğlu, “Elektronik sistemlerden faydalanılarak yapılan denetimlere ilave olarak, yolcu terminallerinde, yol kenarı ve karayolları denetim istasyonlarında yolcu taşımaya mahsus araçlarla ilgili denetimlerimiz sürmektedir. Denetimlerimiz Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında yoğun olarak devam edecektir” dedi.

İnternetten Bilet Alabilecekler

Bakan Uraloğlu ayrıca, elektronik bilet acentelerinin emeklilere yönelik yüzde 20 indirim uygulamalarını temin ederek, emekli vatandaşların internet üzerinden bilet alırken emekliliklerine yönelik doğrulamaların yapılacağı veri entegrasyon sürecinin Sosyal Güvenlik Kurumu ile hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ve bu uygulamayı da 1-2 gün içerisinde hayata geçireceklerini belirtti

Bayram Öncesi Denetimler Sıklaştı: 1 Milyon 21 Bin 726 TL Para Cezası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.