fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,4795
  %1,02
 • EURO
  10,2821
  %1,17
 • ALTIN
  508,69
  %0,39
 • BIST
  1.454
  %-0,45
Başkan Çetin, Medya Temsilcileri İle Buluştu

Başkan Çetin, Medya Temsilcileri İle Buluştu

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve Pursaklar İlçe Kaymakamı İhsan Kara yerel medya mensupları ile bir araya geldi.

Ankara genelinde yayın yapan yerel medya mensuplarının katılımıyla düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Selçuk Çetin ile İlçe Kaymakamı İhsan Kara gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pursaklar Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Çetin, “2004 yılında göreve geldiğimizde yollarında asfaltı ve parkı dahi bulunmayan bir belde teslim aldık. Ben bugüne kadar hiç bir vaadde bulunmadım. Tespit ettiğimiz sorunları ve eksikleri bir bir yerine getirdik. Tek bir vaadim vardır, o da ‘Pursaklar’ı ilçe yapacağız’ vaadidir, çok şükür bunu da yerine getirdik” dedi.

2008 yılında Pursaklar’ın ilçe olmasının ardından hızlı bir yapılanma sürecinin başladığını belirten Çetin “Plan ve projelerimizi, tüm çalışmalarımızı şekillendirirken Pursaklar Halkı bundan nasıl daha iyi faydalanabilir bunu düşünüyoruz. İlçemizde, hamam, yüzme havuzu, spor salonu, eğitim merkezleri gibi bir ilçede yaşayan halkın tüm ihtiyaçlarını giderecek yapılar mevcut. Ancak toplumsal, kültürel huzuru, örf ve adetleri yaşatamazsak yapmış olduğunuz herşey boşa çıkar. Dede, torun evleri projemiz, örf, adet ve geleneklerimizin aktarılması için gerçekleştirmiş olduğumuz önemli bir projedir. Eğitim projelerimiz gerçekleştirmiş olduğumuz eserlerle bütünlük sağlamaktadır” dedi.

TEBESSÜM ŞEHRİ PURSAKLAR
Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara ise, “Pursaklar hızla nüfusu artan bir ilçemiz. 14 okul inşaatımız var, bunlardan 8 tanesi başladı, 3’ü ise bitme noktasında. Hastane inşaatı tamamlandı, Ulus Hastanesi buraya nakledilecek. Nakil sürecinin bitmesiyle birlikte 5 Kasım’da hizmete açılacak. Yapılan çalışmalar ve hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum, Pursaklar deyince tebessüm, tebessüm deyince Pursaklar akla geliyor” dedi.

MEDYA MENSUPLARI DERNEKLEŞİYOR
Toplantıya katılan medya mensupları adına konuşan Yenihaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Savaş Şahin, medya mensupları arasındaki dayanışmayı sağlamak ve sektörün gelişimine öncü olmak için dernekleşme çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Şahin, “Ankara’da bulunan birbirinden değerli gazete sahipleri, televizyoncu dostlarımız, radyo programcısı meslektaşlarımız ve medya sektörünün değerli yetkilileri ile kuruluşunu gerçekleştireceğimiz Medya ve İletişim Derneği’mizin ilk toplantısını burada gerçekleştirdik. İnşallah Medya ve İletişim Derneği olarak hep birlikte güzel çalışmalara imza atacagız. İlk toplantımızda Medya ve İletişim Derneği olarak bizleri Pursaklar’da ağırlayan Belediye Başkanı Sayın Selçuk Çetin ve Pursaklar Kaymakamımız İhsan Kara’ya teşekkür ederiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı