1. Haberler
  2. Yerel
  3. Antalya Büyükşehir Belediyesi Personeline Vektörle Mücadele Eğitimi Verildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personeline Vektörle Mücadele Eğitimi Verildi

featured
service

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörlerle mücadele kapsamında Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü personeline yönelik önemli bir eğitim programı düzenledi. Belediye, Antalyalıların sineksiz günler geçirebilmesi için sahadaki personelin daha bilinçli ve etkin bir şekilde görev yapabilmelerini sağlamak amacıyla düzenli olarak eğitimler düzenliyor.

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Çetin, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ilaçlama personeline üç güne yayılan bir eğitim verdi. “Vektörlerle Mücadele” başlığı altında gerçekleşen eğitimde, haşerelerin tanımı ve mücadele yöntemleri üzerine detaylı bilgiler paylaşıldı. Prof. Dr. Çetin, eğitimde ayrıca ilaçların kullanımı, uygulanması gereken alanlar ve personelin güvenliği konularında da katılımcılara önemli ipuçları verdi.

Prof. Dr. Hüseyin Çetin: “Antalya Büyükşehir Belediyesi Personeli En İyi Ekip”

Prof. Dr. Hüseyin Çetin, verdiği eğitimde Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama personelinin Türkiye’nin en iyi ve en başarılı ekiplerinden biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, iklim değişikliğinin etkisiyle artan haşere popülasyonuna karşı daha etkin mücadele için personelin sahada ve salonda düzenli eğitim almaya devam edeceğini belirtti.

Prof. Dr. Çetin ayrıca, vatandaşları da durgun su birikebilecek kapları ters çevirmeleri konusunda uyardı ve bundan sonraki süreçte düzenli aralıklarla eğitimlerin devam edeceğini, sahada uygulamalı eğitimlerin de gerçekleştirileceğini ekledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Personeline Vektörle Mücadele Eğitimi Verildi