1. Haberler
  2. Yerel
  3. Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevrefest’e Katıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevrefest’e Katıldı

featured
service

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre ve doğa dostu çalışmalarını Ankara’da düzenlenen Çevrefest etkinliğinde sergiliyor. Çevre Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, “Herkesin Bir Dünyası Var” temasıyla katılımcıları bilgilendiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, projeleriyle dikkat çekiyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından organize edilen etkinliğe katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi standı, çocuklardan yetişkinlere kadar her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı AR-GE Şube Müdürü Dr. Deniz İlaslan Çürek, bu fırsatla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını tanıttıkları için mutlu olduklarını belirtirken, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı Sıfır Atık ve Çevre Eğitim Şube Müdürü Fulya Koral da standın yoğun ilgi gördüğünü ifade ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin standında çevre dostu çiftçi kartı, denizlerin korunması için hayata geçirilen Elektronik Gemi Denetleme Sistemi (EGDS), çevre eğitim ve inovasyon merkezi çalışmaları ile tarımsal destek projeleri gibi birçok proje tanıtılıyor. Ayrıca, belediyenin Nisan 2019’dan bu yana aldığı çevre ödülleri de ziyaretçilerle paylaşılıyor. Ziyaretçilere yeşil bir gelecek için zeytin fidanı ve tıbbi aromatik bitki fideleri dağıtılırken, çocuklara çevre koruma bilincini aşılamak amacıyla sanal gerçeklik oyunu sunuluyor.

Ziyaretçiler, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve doğa dostu çalışmalarından etkilendiklerini belirterek, Başkan Muhittin Böcek ve ekibini kutladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevrefest’e Katıldı
Yorum Yap