1. Haberler
  2. Yerel
  3. Malatya’da YKS’ye girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz

Malatya’da YKS’ye girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz

featured
service

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) için önemli bir duyuru yaptı. Belediye, 8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavlarına girecek öğrencilerin MOTAŞ’a ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabileceğini açıkladı.

Öğrenciler, sınav giriş belgelerini göstererek MOTAŞ’a ait otobüsler ve trambüslerden ücretsiz şekilde faydalanabilecekler. Ayrıca, sınava girecek adaylara refakat eden veliler de aynı şekilde toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarına girecek üniversite adayı öğrencilere ve refakatçi velilere Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarının ücretsiz olarak hizmet vereceği belirtildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek, “Bu hafta sonu geleceğimizin teminatı kıymetli gençlerimiz, sınavda ter dökecekler. İnşallah öğrencilerimiz sınavda istedikleri başarıyı yakalayarak, hedefledikleri bölümlere yerleşirler. Şimdiden sınava girecek tüm üniversite adaylarımıza başarılar diliyor, emeklerinin karşılığını almalarını temenni ediyorum” dedi.

Malatya’da YKS’ye girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz