1. Haberler
  2. Altındağ
  3. Altındağlı Kadınların Ankara Gezileri Başladı

Altındağlı Kadınların Ankara Gezileri Başladı

featured
service

Altındağ Belediyesi, yeni dönem kültür gezilerine başladı. Bu gezilere ilk olarak Doğantepe, Çamlık ve Karakum Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerine üye kadınlar katıldı.

Altındağlı kadınlar, geziler kapsamında; Ulucanlar Cezaevi Müzesi ve PTT Pul Müzesi’ni ziyaret etti. Hacı Bayram Veli Camii’ni de ziyaret eden kadınlar, Hacı Bayram Veli Türbesi’nde dua etme fırsatı buldu. Keyif ve maneviyat dolu bir gün geçiren kadınlar, yeniden başlayan gezi maratonuna katıldıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti. Altındağlı kadınların gezi maratonu, yaz boyunca devam edecek.

“GEZİLER, FARKLI ROTALARLA DEVAM EDECEK”

Altındağlı kadınların kültür gezilerinin yaz boyunca süreceğini belirten Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, “Altındağlı kadınların yaşadıkları şehri daha yakından tanımalarını istiyoruz. Bu amaçla Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini keşfetmelerine imkan sağlayacak bir gezi düzenledik. Kültür gezilerinin ilki gerçekleşti. Geçmiş dönemlerde de Altındağlı vatandaşlar için kültür gezileri düzenlemiştik. Gezilerimiz o kadar fazla ilgi görüyordu ki, katılan kadın sayısı da, gezilen rota sayısı da her geçen gün artmıştı. Yine öyle olması için elimizden geleni yapıyoruz. Gezilerimiz, diğer merkezlerimize üye kadınlarla ve farklı rotalarla devam edecek.” dedi.

Altındağlı Kadınların Ankara Gezileri Başladı