fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,5607
  %1,08
 • EURO
  10,3692
  %0,99
 • ALTIN
  513,11
  %0,98
 • BIST
  1.440
  %-0,97
Altındağ’da kimse yalnız değil

Altındağ’da kimse yalnız değil

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Altındağ Belediyesi, 250 hanenin ekmek ve eczane gibi acil ihtiyaçlarını temin etti. Altındağ Belediyesi ayrıca ilçe genelinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için 500 kilogram mama dağıttı.

Altındağ’da sokağa çıkma yasağı Altındağlıları mağdur etmedi. Altındağ’da hayata geçirdiği etkili ve hızlı çözümlerle fark yaratan Altındağ Belediyesi, Altındağlı vatandaşların yardımına koştu. Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatlarıyla, Altındağ’daki sokak hayvanları da unutulmadı. Altındağ Belediyesi’nin sevgi dolu yardım eli Altındağ’ın her köşesine uzandı.

“VATANDAŞLARIMIZIN YARDIMINA KOŞTUK.”

Altındağlı vatandaşların mağdur olmaması için seferber olduklarını söyleyen Başkan Asım Balcı “2 gün sokağa çıkma yasağı uygulanması üzerine, gece geç vakitlerde hemen bir eylem planı yaptık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için, 60 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının alınabilmesi için ve sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın da beslenebilmesi için ekiplerimizi seferber ettik. Bu süreçte ekip ve personel sayımızı sınırlı tutmuş olsak da, herkese yetişebildik. Ekiplerimiz büyüklerimizin alışveriş gereksinimi için yardıma koştu. Acil ihtiyacı olanlar için ekiplerimiz hemen devreye girdi. Altındağ’da hiç kimsenin, kendini yalnız ve kimsesiz hissetmemesi için elimizden geleni yaptık. Sokağa çıkma yasağının ilk gününde 250 hanenin ihtiyaçlarını karşıladık.” dedi.

“500 KİLOGRAM MAMA DAĞITTIK.”

Başkan Balcı “Sokakta yaşayan hayvan dostlarımızı da unutmadık. Hayvanlar da bizim dostlarımız… Alınan tedbirler nedeniyle artık insanlar dışarı çıkamadığından, sokak hayvanlarının yiyecek bulması çok zorlaşıyor. Şartlar onlar için de hayli zorlayıcı… Bu nedenle ekiplerimiz gün boyu ilçemizin belli alanlarına 500 kilogram mama dağıttı. Bu şartlardan ne kadar az hayvan dostumuz zarar görürse o kadar iyi…” ifadelerini kullandı.

“ZABITA EKİPLERİMİZ DENETİMDE…”

Altındağ Belediyesi zabıta ekiplerinin, alınan tedbir kararlarına ve yasaklara uyulup uyulmadığını denetlemek için daima görev başında olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Balcı, “İçinde bulunduğumuz bu önemli süreci gerekli tedbirleri alarak zararsız veya en az zararla atlatmak için hep birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız karşılaştıkları her türlü olumsuzluğu 24 saat hizmet veren 444 39 19 numaralı Altın Masa Çağrı Merkezi’ne bildirebilirler.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı