fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,3542
  %0,51
 • EURO
  10,2027
  %0,92
 • ALTIN
  501,08
  %0,44
 • BIST
  1.462
  %0,56
Altındağ’a dev spor yatırımları

Altındağ’a dev spor yatırımları

Altındağ’da spor atağa kalkıyor. Geçtiğimiz günlerde Altındağ’da katıldığı Spor Şöleni’nde “Altındağ’da sporu atağa kaldıracağız” diyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Altındağlılara verdiği bu sözünü tuttu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı tarafından imzalanan protokolle Altındağ’a tam 22 yeni spor tesisi inşa edilecek. Altındağ’ın birçok mahallesinde, dev spor yatırımlarını Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Asım Balcı, “Altındağ’da sporu atağa kaldıracak, yeni spor tesislerini hayata geçirecek ve şampiyonları Altındağ’dan yetiştireceğiz demiştik. Bugün bu hayalimizi gerçek yapmak için gereken ilk adımı attık. İş birliği protokolünü Bakanlığımızla birlikte imzaladık. Sayın Bakanımıza katkılarından ve desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Altındağ’ı hep birlikte zirveye taşıyacağız inşallah…” dedi.
22 DEV TESİS
Protokol imza töreninin ardından, atılacak tüm adımların Altındağ için hayırlı olmasını temenni eden Başkan Balcı, yapılacak dev spor tesislerinin içeriği hakkında bilgi verdi. Başkan Balcı, “İmzaladığımız protokol çerçevesinde tam 22 dev spor tesisinin yapımına başlayacağız. Bu tesislerden 10 tanesi açık spor salonu, 5 tanesi kapalı mahalle spor salonu, 2 tanesi kapalı yüzme havuzu, 2 tanesi gençlik merkezi, 1 tanesi okçuluk tesisi, 1 tanesi kaykay pisti ve 1 tanesi de sporcu yetiştirme merkezi olacak. Şimdiden bu tesisler Altındağımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
“TÜM MAHALLELERİMİZ FAYDALANACAK.”
Yapılacak yatırımlardan tüm Altındağlıların faydalanacağını vurgulayan Başkan Balcı, “Ayrım gözetmeksizin, Altındağ’lı hemşehrilerimiz bu tesislerden istifade edecek.”dedi.
“ŞAMPİYONLAR ALTINDAĞ’DAN ÇIKACAK.”
“Özellikle a€ËœSporcu yetiştirme merkezi’ olarak adlandırdığımız tesis, Türkiye’ye örnek olacak. Ankara’da ise tek olacak.” diyen Başkan Balcı, “Hep söylediğim ve inandığım gibi geleceğin şampiyonları Altındağ’dan çıkacak inşallah… El ele vereceğiz, Altındağ’da; boks, taekwando, eskrim, güreş, okçuluk, yüzme, masa tenisi, basketbol, futbol, kaykay gibi birçok branşta sporu öne çıkartarak çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yön vereceğiz. Bunun yanında da tabii ki uluslararası anlamda göğsümüzü kabartacak, Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecek şampiyonları da buradan yetiştireceğiz.” dedi.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
altındağ spor

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı