fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  7,5345
  %0,31
 • EURO
  8,9835
  %-0,36
 • ALTIN
  411,42
  %0,37
 • BIST
  1.542
  %0,26
Akyurt’a yüzme havuzu ve gençlik merkezi

Akyurt’a yüzme havuzu ve gençlik merkezi

2020 yılında 20 projeyi hayata geçireceğini açıklayan Akyurt Belediyesi, Bebek Kütüphanesi, 3-6 yaş Gündüz Bakımevi ve Uyanık Kütüphane’nin ardından Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi için çalışmalara başladı.

Proje yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştiren Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Ekim 2019’dan bugüne 500’den fazla çocuğu yüzme öğrenmesi için ilçe dışındaki kurslara götürdüklerini belirtti. Sosyal, kültürel etkinliklerin ilçede gerçekleştirilmesi adına farklı projeler üzerinde çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Ayık, bunlardan Akyurt’a en uygun ve kullanışlı olanının seçileceğini ifade etti.

“GENÇLERİMİZİN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK”

İhtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte bir yapı ile yüzme havuzu ve gençlik merkezi inşa etmek istediklerini dile getiren Ayık, proje hakkında şunları söyledi: “Akyurt’u hiçbir hizmetin eksik olmadığı, bir şeyi yapmak istediğinizde başka bir yere gitmenize gerek kalmayacak hizmetlere kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce acil ihtiyaç olarak gördüğümüz ve yapımına başladığımız projeler var. Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi de bunlardan bir tanesi. Ekim ayından bu yana 500’den fazla çocuğumuzu yüzme için şehir merkezine taşıdık. Artık buna gerek kalmayacak. Projemiz ortaya çıkmaya başladı. 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk havuzu, jakuzi, sauna, fitness ve ağırlık salonları, 1 basketbol ve voleybol salonu, gençlerin ilgi alanlarına hitap eden etkinliklerle gençlik merkezi yapacağız. Artık Akyurt dışına bu tür aktiviteler için çıkmamız gerekmeyecek. Aksine çevremizden de ilçemize insanlar gelebilecek.”

Proje tamamlanır tamamlanmaz temel atma ve inşaat aşamasına geçilecek. İnşaat sürecine de 2020 yılının ilk yarısında geçilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı