DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 374952-1,10%
Ankara
16°

AÇIK

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Yeniden Görev Almak İstiyorum”

“Yeniden Görev Almak İstiyorum”

ABONE OL
Ekim 18, 2020 22:49
“Yeniden Görev Almak İstiyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akyurt  Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş Kontv’de “Ankara Konuşuyor” programının konuğu oldu. Ayantaş, genel merkezin 3 dönem kuralından vazgeçtiğini belirterek, “Vatandaşımız isterse, genel merkezimiz uygun görürse yeniden görev yapmayı istiyorum” dedi.

KON TV’de ‘Ankara Konuşuyor’ programının konuğu olan Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Soruları da yanıtlayan Ayantaş, sosyal medya üzerinden belediyenin görev alanına girmeyen konularda hedef gösterildiklerini dile getirdi. Ayantaş “Özellikle yeni gençliğimiz klavye milliyetçiliğine döndü, belediyemizin görev sahasına girsin girmesin bizi yıpratma adına sosyal medya üzerinden yorumlar yapılıyor” dedi.

Göreve geldiği 2004 yılından itibaren yapmış olduğu çalışmalardan bahseden Ayantaş, ilk göreve geldiğinde personel maaşlarını bile zor ödediklerini söyledi. Ayantaş, “Bu benim 3. dönemim, ilk dönemim dahil, vatandaşlarımıza yapacağımız işlerle ilgili olarak hep bilgilendirme yaptık. Proje çalışmayı ve üretmeyi seviyorum. Bunun için Akyurt’u tanımamız lazım. Bizim hesabımız şu, biz aslında Akyurt’u geçmiş nesillerden teslim almadık, gelecek nesillerden teslim aldık ve en iyi şekilde gelecek nesillere Akyurt’u nasıl bırakabiliriz hesabımız bu. Bu çalışmalarımızı tek başına ben yapmıyorum, arkadaşlarımızla birlikte beraber üretiyoruz ve hep beraber çalışmalarımızı yürütüyoruz. Göreve geldiğimde ilk ay maaşımızı bile zor ödemiştik ancak şimdi mutlu şehrin mutlu belediye başkanıyız, ben öyle bakıyorum. Artık Akyurt kendi kabuğunu kırmış Ankara’da cazibe merkezi olmuş bir ilçe haline gelmiştir.

“BİZİM İÇİN HER GÜN HALK GÜNÜ”

Randevu ile çalışan bir belediye başkanı değilim, eğer buradaysam vatandaş gelip bizimle isteklerini paylaşabiliyor. İnsanlar sorunlarını çözmek için bizimle görüşebiliyor ancak kanunlara göre hareket etmek zorunda olduğumuzdan bazı vatandaşlar kırılganlıkla buradan ayrılabiliyor. Çözemediğimiz işler bizleri daha çok üzüyor.  Ancak söylediğim gibi kanunlar ne gerektiriyorsa o şekilde davranmak zorundayım. Bizim için her gün halk günüdür, kapımız daima açıktır.

“BİZİ KANALİZASYON VE ÇAMURDAN KURTAR”

Başkan olduğumda vatandaşın tek bir talebi vardı; ‘Başkan bizi kanalizasyon ve çamurdan kurtar, başka hiçbir şey istemiyoruz’ Bugün bütün altyapımızı tamamladık. Yeni yerleşim alanlarında çıkan sorunları da ASKİ ile birlikte çözüyoruz. 2004 yılında belediye başkanı olduğumda doğalgaz ile ilgili vaadimiz vardı, o dönem inanmamışlardı. Dönemin belediye başkanı Melih Gökçek’in de desteği ile 2006 yılında doğalgazı yakmayı başladık. O tarihte kaloriferli ev dahi yoktu. Şimdi bütün daireler doğalgazlı ve modern binalar ile ilçenin inşaası devam ediyor.

“BU PROJE ARTIK ANKARA’NIN PROJESİ”

Fuar alanı Ankara için önemli bir projedir. Belediyemiz tarafından planlamış olduğumuz ve uğraştığımız bir proje. Bazı krizler yaşandı. Hem bizlerin gayretleri, hem partimizin gayretleri hem de sivil toplum örgütleri destekledi. Bir buçuk ay önce inşaası başladı, önümüzdeki yıl Ağustos ayında bitmiş olacak. Bu proje artık Ankara’nın bir projesi, bir yıl süre içerisinde açılışını yapacağız. Ankara’nın kuzeyi için bu proje önemli bir proje. Hemen yanı başındaki Otonomi için de bizlerin önemli katkıları olmuştur. Otonomi’nin hemen yanı başına Otopazarı ile ilgili de çalışmalar yürütülüyor.” dedi.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDE AKYURT’TA PARK YOKTU”

Belediye Başkanlığı döneminde gerçekleştirilen çalışmalarda Ankara’da kişi başına en çok yeşil alanın Akyurt’ta olduğunu söyleyen Ayantaş,  “Göreve geldiğimizde parkımız yoktu. Şu an 62 parkımız var. Akşamları vatandaşlarımızın rahatlıkla oturabileceği parklarımız var. Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe merkezinde ve Güzelhisarda yapılan iki adet mesire alanımız var. İlçe merkezindeki mesire alanının da ikinci etabını ilçemize kazandıracağız. 2014 seçim vaatlerimizden olan Ganinin Ağıl’a DSİ tarafından gölet inşaa edildi. Bunun da işçiliği DSİ tarafından finansmanı da belediyemiz tarafından gerçekleştirildi. Gölet çevresine ayrıca kamp yerinin de olduğu gençlik merkezi düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK OKULLAR YAŞAM ALANI OLACAK”

Mahallelere inşaa edilen köy konaklarının bir ay içerisinde hizmete açılacağını belirten Ayantaş, sosyal projelerden de bahsetti. Ayantaş sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Biz sadece insanlarımızın rahat yaşamı için değil, geleceği için de projeler üretmeliyiz. İlçemizin hanımlarını Urfa’ya uçakla, Konya’ya hızlı trenle, Kastamonu’ya da otobüsle gönderdik. Hem ilçemize hem de gezi yaptığımız illere de katkı sağlamış oluyoruz. Gelecek yıl, Çanakkale’ye uçak ile gezi düzenleyeceğiz. Yine camiden sahaya projemiz var ve bütün masraflar belediyemiz tarafından sağlanıyor. Çocuklarımızın Kuran Kursu’nun ardından ödüllendirmek amacıyla sportif faaliyetlerine de destek oluyoruz. Çölyak hastalarımızın gıdalarını karşılıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın akülü araca ihtiyacı yoktur, belediyemiz tarafından karşılanıyor. KETEM ile birlikte yürüttüğümüz proje ile vatandaşlarımızın sağlık sorunlarına destek oluyoruz. ‘Hoşgeldin Küçük Hemşehrim’ projesi ile yeni doğan bebeklerimize çeşitli hediyelerimiz oluyor. Eğitime de ciddi bir şekilde destek veriyoruz. Yeni okul yapılması konusunda da yer temini için ciddi şekilde gayretlerimiz var. Artık yeni imar yapılan alanlarda yapılacak olan okullar için 20-25 dönüm büyük okul alanları bırakıyoruz. Okul alanlarını sadece bir bina olarak görmüyoruz. Önümüzdeki yıllarda okullarda bir yaşam alanı olarak inşaa edilecek, sosyal tesislerinde olduğu yeni okullara ilçemiz sahip olacak. Önümüzdeki yıl 50 derslik yapımına başlanan okullarla birlikte ilçemize kazandırılacak.

“YENİDEN ADAY OLMAK İSTİYORUM”

Yaklaşan yerel seçimler üzerine de KON TV sunucusunun sorusunu yanıtlayan Ayantaş, “Ben 3. dönemdeyim. Bir belediye başkanı olarak her türlü projeyi gerçekleştirebilecek, projemiz kapasitemiz var. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız hep şunu söylüyordu; ‘Başka ülkelerle yarışabilmek için tecrübeye ihtiyaç var, ustaya ihtiyaç var.’ Ben de şöyle diyorum, başka belediyelerle yarışabilmek için biz de ustalık dönemimizdeyiz.Elbette ben bir dönem daha belediye başkanlığı yapmayı düşünüyorum. Vatandaşımız isterse, genel merkezimiz uygun görürse yediden görev yapmayı istiyorum. Sosyal medya üzerinden üç dönem kuralı olduğuna dair söylentiler var, genel merkezimiz bu kararından vaz geçmiştir. Genel merkezimiz başarılı gördüğü belediye başkanlarıyla devam edecektir” dedi.

“ÇOK ENTERESAN YORUMLAR GÖRÜYORUM”

Programın sonunda Ayantaş, sosyal medya üzerinden yapılan eleştiriler üzerine de yorumda bulundu. Görev alanlarına girmeyen konularda eleştirildiklerini söyleyen Ayantaş “Özellikle yeni gençliğimiz klavye milliyetçiliğine döndü, belediyemizin görev sahasına girsin girmesin bizi yıpratma adına sosyal medya üzerinden yorumlar yapılıyor. Çok enteresan şeyler görüyorum, akaryakıt fiyatları üzerine bile belediyemizin eleştirildiğini görüyorum. Belediyemizin kendi görev sahası ile ilgili olarak yapmadığı hiçbir şey yoktur. Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Akyurt Belediyesi, Türkiye’nin en iyi belediyelerinden bir tanesidir. Ürettiği hizmetlerle, mali yapısıyla, fiziki yapısıyla, çalışmalarıyla örnek bir belediyeyiz. Bizi ilgilendirmeyen konularla ilgili yıpratma politikasına karşıyız. TEDAŞ’ı, Hastaneyi belediye yönetmiyor ki. Akyurt’un en değerli yerinde hastane için arazi ayırmışız. Akyurt-Ankara arası 6 şeritli proje çalışmamızı yaptık. İhalesi yapıldı, müteahhiti belli. Ülkemiz ekonomik abluka altında, bu geçici durum normale döndüğünde hükümetimiz müteahhite ödemesini yapacak ve çalışma başlayacaktır. Yol 6 şeritli olmayınca Akyurt bir şey kaybetmiyor. Biz geleceğe yönelik adımlar atıyoruz” dedi.

Tüm Yorumlar (1)
  • Süleyman

    Görev sahaniz neresi acaba neler sizin yetkinizde söyleyince ona göre eleştiri yapalım.

    Yanıtla
    +0
    -0

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.