fbpx
SİZ DE YAZIN...

 • DOLAR
  8,1829
  %0,35
 • EURO
  9,7484
  %0,47
 • ALTIN
  457,47
  %0,05
 • BIST
  1.393
  %-1,65
25 İlçenin Bütçesi Onaylandı

25 İlçenin Bütçesi Onaylandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş“Büyükşehir Belediye Meclisi, ortak paydamız Ankara’mız için örnek bir davranış sergileyerek, 2020 yılı bütçemize onay vermiştir. Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşlar EGO ve ASKİ’nin 2020 Bütçesi Belediye Meclisi’nde onaylandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yönetiminde toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, 25 ilçenin görüşülerek onaylanan 2020 bütçelerinin ardından Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ’nin bütçesi de Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Bütçe gelir ve gider kalemlerinin tek tek okunarak onaylandığı Belediye Meclisi’nde; AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP Grupları adına grup başkan vekilleri ile meclis üyeleri söz alarak bütçe üzerine görüş ve eleştirilerini dile getirdiler.

BAŞKAN YAVAŞ: “64 YAŞINDAYIM, BU YAŞIMA KADAR HARAM YEMEDİM, HARAM YEMEYE DE YEDİRMEYE DE NİYETİM YOK”

Başkan Yavaş, bütçe görüşmelerinde meclis üyelerinin bazı eleştirileri ve önerilerine de yanıt vererek, “Önerilerinizi dikkate alacağız. Gerçekçi bir bütçe hazırladık” dedi.

Kendinden önceki yönetimler hakkında devri sabık yaratma niyetinde olmadıklarının altını çizen Başkan Yavaş, “Geçmiş dönemde yapılanları siyaseten kullanmıyoruz. Eğer bir grup başkan vekili veya herhangi bir arkadaş gelirse savcılığa intikal eden tüm dosyaları gösteririm. Teftişi devam edenler var. Mutlaka savcılığı veriyoruz. Mutlaka siz de yardım edeceksinizdir. Çünkü daha önceki konuşmalarımızda söylediğimiz gibi devri sabık yaratma niyetimiz yok. Biz işimizi yapıyoruz. İşimizi yaparken, karşılaştığımız bir şaibe olursa inceletiyoruz. Kendi dönemimden bile ihaleleri inceletiyorum. 64 yaşındayım, bu yaşıma kadar haram yemedim, haram yemeye de yedirmeye de niyetim yok” dedi.

BÜYÜKŞEHİR, ASKİ VE EGO HESAPLARI KABUL EDİLDİ

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek Meclis’e gelen Büyükşehir, EGO ve ASKİ 2020 Mali Yılı Bütçesi’ne ilişkin raporlar kalem kalem okunarak oylandı. Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi’nin öngörülen 2020 Mali Yılı Bütçesi 7 milyar 150 milyon TL oldu.

ASKİ Genel Müdürlüğü’nün, 2020 Mali Yılı Bütçesi, 3 milyar 422 milyon TL EGO Genel Müdürlüğü’nün 2020 Mali Yılı Bütçesi ise 1 milyar 830 milyon TL oldu. Görüşmeler sonunda yapılan oylamalarda, Büyükşehir, ASKİ ve EGO’nun 2020 Mali Yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

“BELEDİYE MECLİSİ’NE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2020 Mali Yılı Bütçe hesaplarının oylanmasının ardından teşekkür konuşması yaptı. Oy birliği ile kabul edilen Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ 2020 yılı bütçesinin Ankara’ya ve Ankaralılara hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Yavaş, “Her bir üyemize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Burada sergilenen birlik ve beraberlik görüntüsünün, Ankara’mızın ortak menfaatleri söz konusu olduğunda bundan böyle de sürmesini ümit ediyorum” dedi.

“ANKARA ORTAK PAYDAMIZDIR”

Partiler, görüşler ve tavırlar farklı olsa da Ankara’nın herkesin ortak paydası olduğuna dikkat çeken Başkan Yavaş, şunları söyledi:

“5 yıl geçip gittiğinde, geriye dönüp bakacağız; “Ankara için ne yaptık?” diye.  İşte o gün arkamızdan, ‘Allah razı olsun, Ankara’mıza hizmet ettiler’ dedirtebildiğimizde bu bizler için en büyük makam olacaktır. Biliyoruz ki şu an oturduğumuz makamlar geçici, halkımızın nazarındaki o makam kalıcıdır.

Bizler, sizler, hepimiz geçici olana aldanmadan o makama talip olmalıyız. Meclisimiz bugün partizanlıktan, kişisel hırslardan, basit siyasi hesaplardan uzak tavır sergileyerek, iradesine ve vicdanına göre hareket etmiş, doğrusunu yapmıştır.”

“MECLİS ÖRNEK BİR DAYANIŞMA SERGİLEMİŞTİR”        

Seçimlerden önce “Rozetsiz başkan olacağım iddiasıyla geldiğim makamda, Ankara’ya hizmetin şerefini, o partili bu partili ayırmadan, herkesle paylaşabileceğimi” ifade ettiğini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Yavaş, “Meclisimiz bugün örnek bir dayanışma ile rozetlerden bağımsız düşünmüş, 2020 yılının ilk düğmesini doğru iliklemiş ve gelecekte de Ankara’nın birlikte güzelleştirilmesi için örnek bir davranış göstermiştir.

Bu gayrete omuz vermek ve Ankara halkına hizmetin gururunu paylaşmak için hassasiyet göstermek hepimiz için vicdani bir borçtur” dedi.

Başkan Yavaş, “Örnek olarak söylüyorum: Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif bulvar projesi vicdanı olan hangi üyemizi ne diye rahatsız etsin?  Ya da artık zorlanan Tatlar Atık Su Tesisi’nin kapasite arttırılması hangi siyasi hesaplarla engellenirse ve Ankara halkı mağdur olursa bundan hangi üyemiz memnun olsun? Örnekleri tabii ki çoğaltabiliriz. Ankara halkının seçtiği üyeler, Ankara halkının bu beklentisi karşısında duyarsız kalabilir mi? Nefsi hesaplarla yapılacak engellemeleri hangi üyemiz vicdanına sığdırabilir ve Ankaralının yüzüne bu şekilde bakmayı göze alabilir?” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 bütçesini oy birliğiyle kabul etmesini değerlendiren Başkan Yavaş,  “Ortak paydamız Ankara için vicdan ve iradesine sahip çıkmış, teşekkürü hak edecek bir dayanışma sergilemiştir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantılarında;  25 ilçenin ardından Büyükşehir Belediyesi, EGO ve ASKİ’nin de 2020 Mali Yılı Bütçelerini görüşerek karara bağlamış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı

Mayıs 25, 2019, Yusuf Güney Pursaklar’ı Salladı için yorumlar kapalı
Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi

Mayıs 25, 2019, Akyurt Belediyesi’nde Hafta Sonu Mesaisi için yorumlar kapalı
YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi

Mayıs 25, 2019, YENİMEK kursiyerlerinden yılsonu sergisi için yorumlar kapalı
Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son

Mayıs 25, 2019, Büyükşehir’de Çakar Araçlara Son için yorumlar kapalı
Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

Mayıs 25, 2019, Keçiören’den Elazığ’a Gönül Köprüsü için yorumlar kapalı