SİZ DE YAZIN...

Fuar Alanı Ekim Ayı’nda Hizmete Açılacak

Fuar Alanı Ekim Ayı’nda Hizmete Açılacak

reklam

Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi A.Ş. ortakları bir araya geldi. Yapılan yönetim kurulu toplantısında ulaşım ve işletme konuları ele alındı.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ile Ankara Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı (ANKESOB) Mehmet Yiğiner katılım gösterdi.

OTONOMİ’den Metroya
Mevcut metro projesinde Otonomi’de durak bulunduğu belirtilirken, fuar alanına da metro ile ulaşım sağlanması için çalışmalar yürütülmesi kararlaştırıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına talebin iletileceğini belirten Akyurt Belediye Başkanı Ayantaş, “Mevcut projede Otonomi’de metro durağı var. Fuar alanına da metro ile ulaşım sağlanması hususundaki görüşlerimizi bakanlık yetkililerine ileteceğiz. Böylelikle vatandaşlarımız fuar alanına rahat bir şekilde ulaşım imkanı elde edecekler” ifadelerini kullandı.

Fuar alanı inşaatının %25 seviyesinde tamamlandığını belirten Ayantaş, Ekim Ayı’nda inşaatın tamamlanacağını belirtti. Ayantaş, “İnşaat tamamlanır tamamlanmaz alanın faaliyete geçmesini istiyoruz. Şimdiden işletmecisi aranacak, bu konuda şirket genel müdürü, ATO ve ASO’ya yetki verildi” dedi.

Ayantaş ayrıca toplantıda fuar alanının daha verimli hale getirilmesi için mevcut örneklerin incelendiğini ve teknik detayların görüşüldüğünü ifade etti.

 

reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-23 01:32:25
2019-03-14 11:39:48
Resul: Aslannn
2019-03-14 11:38:47
2019-03-14 11:37:48